Anahtar Teslimi Türkiye - Orhan Özkaya kitap tanıtımı


Yayınevi: Yayın B
(8/2009)
ISBN: 9786056073908
359 sayfa
Dil: Türkçe
Türü: Politika - Türkiye
"Bu kitap, Sayın Özkaya'nın ulusal çıkarlarımızı savunmaya yönelik ve sorumluluk bilincinin ürünü olan çabalarının zamanla daha da geniş ve değişik konulara yayılmış olduğunu gösteriyor. Ayrıca görülmektedir ki ele aldığı tüm konularda yüzeysellikten uzak kalmayı asla elden bırakmamış ve inandırıcı bir anlatımın önkoşulunun bilimselliğin gereklerine özenle sadık kalmaya bağlı olduğunu başarıyla kanıtlamıştır."

Prof. Dr. Alparslan Işıklı

"Örgütlü çıkar çevreleri, artık küresel güçlerdir ve siyasal gücü kontrol ederek, Sevr'i büyük oranda tamamlamışlar, Türkiye topraklarına ipotek koydurmuşlardır. Size böyle sızlanmak yakışmaz. Gereğini yapmak sizin vazifenizdir"

Arslan Bulut

Özkaya'nın kitabı; Ulusal disiplinleri göreve çağırırken; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk "Ulusuna/Milletine" armağan ettiği tüm kuruluşlara acilen sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha haykırıyor. Okuyun! Çığlıklarını siz de duyacaksınız.

Hayri Bildik

"Korkarım bereketli topraklar etiketli topraklara dönüşüyor"

Mustafa Balbay

"Ben bu sayıları Sayın Orhan Özkaya'nın "Yabancılara Toprak Satılamaz" başlıklı yazısından aldım. Uyanalım aklımızı başımıza toplayalım! Para her şey değildir, bunu bilelim. Sayın Orhan Özkaya'nın dediği gibi: Atatürk'ün bağımsız cumhuriyet devrimlerinin 1939 yılına kadar süren ilkelerine dönmek ve bedelini çok pahalıya ödediğimiz topraklarımızın elimizden gitmesine karşı ayağa kalkmak, uyanmak zamanıdır. Unutmayalım ki, şirketler iflas ederler, yeniden kurulabilirler; ancak ülkeler iflas ederlerse yeniden kurulmaları kan ve gözyaşı demektir.

Oktay Akbal

Orhan Özkaya; emek vererek, zahmet çekerek en önemlisi ülkesine sevdalanarak, kendi konumunda, vatan topraklarını savunan öğretici, eğitici, aydınlatıcı, hedef kitlesi Türkiye olan bir başyapıt kaleme almıştır. Sahiplenmek Türkiye sevdalılarına düşmektedir. Eline sağlık.

Okan Yüksel, Gazeteci Yazar

"Demokrasi adı altında Cumhuriyetimize göz dikenlerin, topraklarımıza, işçimize, köylümüze, asıl, eli böğründe şehit analarına nasıl bir hıyanet içinde olduklarını bu kitapta okuyacaksınız. Ve araştırma sonuçlarıyla dehşete düşeceksiniz. Uyumayın! Okuyun!

Taç Varhan Felsefe Öğretmeni

"Emperyalizm defalarca denemiş olmasına rağmen bizi bu coğrafyaya gömememiştir. Emperyalizmin gırtlağından en son Sakarya'da tuttuk. Onu Dumlupınar'dan yere vurduk. Anadolu'da kesintisiz 100 yıl yaşayan bir tek Millet vardır. O da Türklerdir. İnanın ve iman edin gelecek 1000 sene de bu coğrafyadayız."

Prof. Dr. Ümit Özdağ

-Arka Kapak-

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 356
favori
like
share