Kartalkaya Kayak Merkezi - Kış Alternatif TatilTürkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.

Kartalkaya Kayak Merkezinin kayılabilen alanı 1850 - 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır.Bölge yarı ılıman bir iklime sahip olup Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı - kuzeybatıdır.

Türkiye’de kayak denince akla ilk gelen yer olan Kartalkaya Kayak Merkezinde Aralık ayı başlarından mart ayı sonlarına kadar kayak yapılabilmektedir. Kartalkaya kayak merkezinde 3 metreye kadar kar görülmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezine Ulaşım

Kartalkaya kayak ve snowboard merkezi Bolu il merkezine 38 km., Ankara-İstanbul karayoluna ise 28 km. uzaklıktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi'ne Ankara üzerinden havayolu ile ulaşmak için Ankara Esenboğa Havaalanı - Bolu arası, karayolu ile 200 km. mesafededir.Havayolu ile İstanbul'dan ulaşmak isteyenler için İstanbul Atatürk Havaalanı - Bolu arası ise karayolu ile 280 km.dir, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na Kartalkaya Kayak merkezi karayolu ile 200 km. uzaklıktadır. Şehir Merkezinden Kartalkaya Kayak Merkezi yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Kayak Merkezine otellerin servisleri de bulunmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi ile Bolu arasındaki yol sürekli açık tutulmaktadır. Yolların kar ve buzlanma durumuna karşı araçlarınızda zincir bulundurmanız tavsiye edilir. Bolu'dan ve yol üzerinden de zincir kiralama-satın alma imkanı vardır. Ayrıca Kartalkaya Kayak Merkezi'ne Bolu'dan taksi ile ulaşım imkanı da mevcuttur.

KARTALKAYA KARTAL OTEL
Kartalkaya Kartal Otel standart, suit, dublex olmak üzere genis odalara ve villalariyla kis turizmine hizmet vermektedir.
Kartal Otelin tüm odalarinda uydu tv, otomatik telefon, saç kurutma, 24 saat sicak su, merkezi isitma, emanet kasa mevcuttur.
Kartal Otel’de 500 kisilik Restaurant, Cafe Kartal ve 2200 metrede bulunan Tepe Cafe gibi yiyecek içecek bölümlerinin yaninda Butik Market, misafirlerine hizmet veren Kartal bar, Kaya bar, Eagles Cafe Bar, Kartal disco-bar ve fotografçi bulunmaktadir.
Otelde kayaktan artakalan zamanlariniz için Bowling, Bilardo, Video Oyunlari seçeneklerinden yararlanabileceginiz gibi fitness center, sauna, yüzerken kayak yapanlari seyredebileceginiz yüzme havuzu ve jacuzziden faydalanabilirsiniz.
Kartalkaya Kartal Otelde 300 araçlik bir otopark, internet ve konferans salonu mevcut.[url]http://www.kartalkaya.org[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 476
favori
like
share