Sony firması yeni PS3 Slimoyun konsolunu nihayet tanıttı. Selefine göre incelen ve yeni tekniközellikler kazanan konsolun giriş fiyatı da düşük tutuldu.

Sony Entertainment, PlayStation3 oyun konsolunuyeniledi ve ucuzlattı. Daha ince bir tasarıma ve geliştirilmişözelliklere sahip olan PS3 Slim, Avrupa’da 299 Avro fiyatla satışa sunulacak.

Önceki modele kıyasla daha ince ve daha hafif olan PS3 Slim, 120GB sabit diske ve Bravia Sync özelliğine sahip. Sony Bravia televizyonasahip kullanıcılar, HDMI girişinden bağlayacakları PS3 Slim'in fonksiyonlarını televizyonlarından kontrol edebilecekler.

Eylül’ün ilk haftasında Avrupa’da satışa sunulması planlanan konsolun,daha ucuz fiyatla satılan ve Sony'nin pazar payını düşüren rakip Xbox360 ve Nintendo Wii karşısında markanın rekabet gücünü yeniden arttırması bekleniyor.

Games Com konferansında konuşan Sony Entertainment başkanı Kaz Hirai,mevcut PlayStation 3 stoğunun eritilmesi amacıyla fiyat indiriminegidikeceğini ve PS3 Slim’in giriş fiyatının da düşük tutulacağını açıkladı.

PS3 Slim, eski kasaya kıyasla yüzde 32 daha küçük, yüzde 36 dahahafif ve yüzde 34 daha az enerji tüketiyor. Dünyada şu anda evlerde bulunan Play Station oyun konsolu sayısı 23.7 milyon.

Kaynak : ntvmsnb

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 317
favori
like
share