Evrenin Ruhu – Fred Alan WOLF kitap tanitimiRuha neden inanıyoruz? Ruh diye bir şey gerçekten var mı? Varsa nedir? Benlikten farklı bir şey midir? Maddi dünyanın bir parçası mıdır? Ağırlığı var mıdır? Beden ölümünden sonra da varlığını sürdürür mü?
Fred Alan Wolf, Evrenin Ruhu’nda din ve felsefenin en eski sorularına, kuantum fiziğinin en modern yaklaşımıyla yanıt arıyor. Okuyucuyu hem batı hem de doğu düşüncesini kapsayan heyecan verici bir yolculuğa çıkartan Wolf, Mevlana, Aristo, Platon ve St. Thomas’ın ruh konusundaki yaklaşımlarına da değinerek, eski Mısırlıların Dokuz Ruh Turu anlayışı, Kabalizm’deki madde ve enerjiden oluşan karmaşık evreni gizlice düzene sokmaya çalışan ruh düşüncesi ve Budistlerin Yok-Ruh fikri arasındaki farkları ortaya koyuyor. Bunu yaparken ruhu fiziksel bedenin bir parçası olarak gören modern düşünceye karşı ruhu savunuyor. Böylece ruhun, tüm zamanların ve kültürlerin tinsel dehasını aşan, üçüncü binyılda bizi sağlam bir inanç, cesur bir yürek ve derin bir kavrayış ışığında yaşamaya davet eden yeni fiziğini ortaya çıkarıyor.
Evren’in Ruhu son on yılın en önemli kitaplarından biri. Fred Alan Wolf’un diğer kitapları gibi,bu kitap da bilim, din ve felsefeyi bir araya getiren yaklaşımı anlayabilmek açısından mutlaka okunması gereken bir eser.
Noetic Sciences Review
Fred Alan Wolf, bilinç temelli yeni kuantum paradigmanın çok yönlülüğünün ve gücünün farkına varan ilk kaşiflerden biri. Bu kitapta, bu bilgiler ışığında ruhu keşfedeceğimiz, ölümden sonra yaşam sorusunun yanıtını arayacağımız bir yolculuğa çıkarıyor. Hem eğlenceli hem de kışkırtıcı bir kitap. Hararetle öneriyorum. Amit Goswami, Fizik Profesörü

Evrenin Ruhu, okuyucuyu, ruhu keşfedeceği, ölümden sonra yaşam sorusunun yanıtını bulacağı bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitap Bilgileri

Kitap Adı: Evrenin Ruhu
Yazar: Fred Alan WOLF
Sayfa Sayısı: 472
Yayınevi: Crea Kitap Yayıncılık

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 395
favori
like
share