Mutfak ve oturma odalarının artık iç içe geçtiğimi şu günlerde mutfak alanlarını daha fonksiyonel olarak kullanmak ve daha konforlu mutfak alanlarına sahip olmak için birkaç minik pratik çözüm önerisinde bulunacağız.


Mutfak örnekleri ve Mutfak önerileri


Sizler için bir araya getirdiğimiz bu önerilerde mutfakta daha çok zaman geçirmek isteyebilirsiniz bunun sorumluluğunu üstümüzden atalım ve hemen birkaç pratik öneri ve mutfak dekorasyonu konusunda düşüncelerimizi paylaşalım…


** Salon ve mutfağın iç içe olması kimi zaman itici gelse de modern bir görünüm oluşturduğu kesindir. Yapılması gereken yarı yükseklikteki bir set ile bölümleri kısmen de olsa ayırmaktır.
** Alt kısmı mutfak dolapları olarak kullanılabilecek bir ahşap set tercih edilmeli ve doğal bir görünüm sağlanmalıdır.
** Raflar sürgülü tercih edilmeli ve yine doğadan izler taşımasına dikkat edilmelidir. Ortamın pozitif enerjisini artırmaya yönelik hafif geçişlere sahip dolap dekorasyonu öncelikli tercih olmalıdır.
** Mutfak modelleri ve salon gibi alanlarda bitkiler çok fazla tercih edilmemeli ayağa takılabilecek tarzda bitkileri cam kenarında ya da özel bir masa üzerinde barındırmalıyız.
** Mutfak rahat hareket edebilecek kadar genişlikte olmalı ve bulaşık yıkama – yemek yapma ve pişirme gibi önemli üç temel faaliyet alanı birbirine biraz da olsa mesafeyle uzakta olmalıdır.L Mutfak Modelleri


** Mutfak modelleri ve tipleri arasında sizi mutfağınız L tipi mutfak ise buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalar en köşede yer almalıdır. Fakat L tipi mutfaklarda ekstra bir masaya yer kalmayacağı için bu mutfak dekorasyonu tipi tercih edilmemektedir.


** Mutfak modelleri ve mekanları eğer küçük ise alanı olduğundan daha büyük gösterebilecek küçük püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Seramik tercihiniz ise büyük boyutlu seramik kullanmak yerine daha küçük boyutlarda seramik kullanmak mekanı daha büyük gösterecektir

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 342
favori
like
share