Kenan Yıldırım, Star TV beni resmen tuzağa düşürdü. Gerçekler ekrana yansıtıldığı gibi değil diyerek kendini savundu.

Transfer sezonunun en gözde oyuncusu olan Bursasporlu Sercan Yıldırım’la ilgili spekülatif haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Transferin gündemini bazı günler neredeyse tek başına belirleyen yıldız oyuncuyu, süreçte tepe tepe kullanan yaygın yazılı ve görsel medyanın, son olarak baba Yıldırım üzerinden olaya yeni bir parantez açması, dün Bursa’da geniş yankı bulmuştu.

Dün Olay Spor`u ziyaret eden baba Kenan Yıldırım, Star TV’deki ‘Futbolig’ programına yaptığı açıklamaların bazı yerlerinin montajlandığını iddia etti.

Söylemediği bazı şeylerin kendi ağzından dillendirildiğini belirterek, “Söz konusu kanal beni resmen tuzağa düşürdü. Gerçekler ekrandaki gibi değil. Telefon konuşmamızı bana haber vermeden kaydedip yayına vermişler” açıklamasında bulundu.

G.SARAYLIYIZ DEMEDİM

Programa pazar gecesi canlı bağlanmadığını, konuşmalarının 4 Eylül Cuma günü kendisine haber verilmeden banda alındığını, bazı pasajlarda kullanmadığı ifadelerin yer aldığını ileri süren baba Kenan Yıldırım en çok “Ben de Sercan da G.Saraylıyız” sözüne içerlediği söyledi.

Baba Kenan Yıldırım kendini şu sözlerle savundu:

“Star TV’den arayanlar bir süre sonra tuzak sorulara başladı. Fenerbahçe’nin önerdiği rakamlarla, G.Saray’ın ne verdiğini sorguladılar. Daha sonra sıra ailece Sercan’ın hangi takımda oynamasını istediğimize geldi. Ben bu soruda kesinlikle `ben de Sercan da Galatasaraylıyız` demedim. Bu sözlerim kesinlikle kurgu ve doğru değil. Sadece Rijkaard’ı taktir ettiğimi, G.Saray’da oynarsa Arda Turan ile iyi bir ikili olacağını öne sürdüm. Ama asla `Galatasaraylıyız` demedim. Ben doğma büyüme Bursalı ve Bursasporluyum. Böyle bir şey deklare etmem, kendi özümü inkar anlamına gelir.”

SAĞLAM’DAN ÖZÜR DİLERİM

Rijkaard’ın adını telaffuz ederek Ertuğrul Sağlam’ı istemeden incittiğini de belirten baba Yıldırım, “Burada hata ettiğimi kabul ediyorum. Ertuğrul Sağlam’ın oğlumun üzerinde büyük emeği vardır. Rijkaard’ı başarılı futbol kariyeri nedeniyle örnek göstermiştim. Bu yanlış anlaşılma nedeniyle Ertuğrul hocamdan özür dilerim” şeklinde konuştu.

“Bizim ailece derdimimiz para değil” savunmasında bulunan baba Yıldırım, her ortamda paragöz birisi gibi gösterilmekten şikayet ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Elbette oğlumun haklarını koruma adına arkasında duracağım. Hakkımızı arama adına yaptığımız çıkışlar hep yanlış yorumlandı. Başkan Yazıcı’ya sözleşme yenilerken ‘bizi mağdur etme, istersen 2015’e kadar imza atalım’ dedim. Her şeyi sayın Yazıcı’ya ve yönetime bıraktık. Çünkü biz önce Bursasporluyuz. Sercan’ın kazandığı parayla ilgili de spekülasyonlar yapılıyor. Beş kuruş peşin para almadık. Oğlumun altındaki son model arabayı bankadan kredi çekerek satın aldık. Hala taksitlerini ödüyorum.”

ARTIK KONUŞMAYACAĞIM

Söz konusu programda anlattığı birçok şeyin yayına verilmediğini öne süren baba Yıldırım sözlerini şöyle bitirdi:

“Örneğin Sercan’a Manchester United ve M. City’den 15 yaşından beri teklifler geldiğini belirttim. Konuşmamı yayına hazırlayanlar bu sözlerimi makaslamış. `Bana inanmıyorsanız, açın telefonu kulübe sorun` dedim. İşlerine gelmeyeni kestikleri için, anlatmak istediklerimin özü uçup gitmiş. Beni oğlumun üzerinden kullanıp tuzağa düşürdüler. Taraftarla karşı karşıya bıraktılar. Yanlış yaptığımı kabul ediyorum. Artık bundan böyle kimseye oğlumla ilgili açıklama yapmayacağım.”

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 287
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 09.09.2009 23:44
bende forvet oynuyorum takımımda tmm geyecan ama nerden bileyım işte atmasi lazim idi bence
selcukbrs Tarih: 09.09.2009 23:38
y zeki kardeşim işte o anki psikoloji bende forvet oynuyordum bende aynı sercanınki gibi bir pozisyonda atamamıştım bir gol
Asi Çaykaralı61 Tarih: 09.09.2009 23:33
ama kaçirdiği golu herkez ataridi benim analamadiğim ne fatih i aliyor ne gokdeniz i neden

anlamıyorum fatıh rusya da ayın kadrosuna seçilmiş
selcukbrs Tarih: 09.09.2009 23:32
bence olay bitti sercan sezon sonu gidicek avrupaya bu akşamda gol atsaydı çok iyi olucaktı ama o fatih terim ilk 11 de çıkarmadı
Asi Çaykaralı61 Tarih: 09.09.2009 23:27
sence ne olacak bu işin sonucu selcuk kardes
selcukbrs Tarih: 09.09.2009 22:52
Sercan bak aklını başına topla serkan kurtuluş serdar kurtuluş okan yılmazı heralde biliyorsundur sende para uğruna baba uğruna onlar gibi sönme seni sercan yapan bursaspordur ekmeğini yediğin takıma ihanet etme su içtiğin kabı pisletme. Neymiş efendim serkanın bursasporluluğunu kimse tartışamaz ama oğlu geleceğini düşünmek zorundaymış. Serdar-serkan kurtuluşlar şimdi maalesef görünmüyorlar ve artık görünmeyeceklerde! Sercan sende böle baba mağduru olma dostum. Sana ben akıl veremem ama şunu bil. Taş yerinde ağırdır.