Kervansaray Kaplıcası - Termal Kaplıcalar - Bursada Bulunan Kaplıcalar
Bulunduğu Yer: Çekirge-BURSA

Ulaşım:
Bursa kent merkezinden her şekilde ulaşımı mümkündür.

Kaplıca Suyu Özellikleri:
Akratotermal (toplam mineralizasyonu 1000mg/L ‘nin altında ortalama 600-700mg/L, doğal sıcaklığı 20C üzerinde; 40C) niteliktedir.

Kaplıca Donanımları:
Bu tesisimizde 3 adet kapalı termomineral su havuzu, 1 adet açık termomineral su havuzu, 1 adet düz su havuzu bulunmaktadır. Doğru bir uygulama olarak otel odalarına termomineral su verilmemektedir. Tarihi nitelikteki “Eski Kaplıca” denilen termal Türk Hamamı’nın olanaklarından yararlanılmaktadır.

Hekim ve Diğer Sağlık Personeli Durumu:
Tesiste Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzmanı bir hekim çalışmaktadır. Altı iş günü ve gerektiğinde mesai dışı zamanlarda görev yapmaktadır. Kaplıca hekimliği uzmanı bulunan tek ruhsatlı kaplıcamız burasıdır. Ayrıca 1 fizyoterapisti 1 hemşire, 1 laborant görev yapmaktadır.
Fizik tedavi biriminde; Diadinami, İnterferansiyel, Tens, Ultrason, Diatermi, Eksponansiyel, İnfraruj, Ultraviyole, Masaj aleti, Traksiyon, Parafin banyosu olanakları bulunmaktadır. Bu birim için yeterli genişlikte alan ve personel vardır.

Endikasyonlar:
Romatizmal hastalıklar, Ortopedik operasyonların rehabilitasyonu, GİS, Üriner sistem, Metabolik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Konaklama Olanakları:
Otel odalarına ait 500 kişilik yatak kapasitesi vardır. 4 yıldızlı turistik belgeli bir otelimizdir.

Telefon: (0224) 233 93 00

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 603
favori
like
share