Erkekler Neden Aldatır - İhanet Eder

Erkekler Neden Aldatır - İhanet Eder?
İnternetteki aldatanlar kulübünün bin üyesi bir araya gelip aldatmanın ahlakını yazdı. Aldatmanın da etiği mi olur demeyin bileninden işin raconunu öğrenin.

Meğer aldatmanın da bir raconu kendi incelikleri varmış. Öyle ya savaşta bile uyulması gereken kurallar var. Aldatma itiraflarının yazıldığı aldatanlarkulubu.com sitesi üyeleri bir oylama yaptı aldatırken uyulacak 10 önemli etik kuralı belirledi. Eşi hamileyken yeltenmenin günahı ayrı hanımına yapmadığı harcamayı öbürüne yapmanınki ayrı. İşyerindeki bir çıtırla birlikte olmak farklı; en yakın arkadaşıyla aldatmak ya da kendi yatağında yapmak farklı. Kurallara uygun oynamak belden aşağı vurmamak istiyorsanız evli olduğunu saklamak da yasak birlikte olduğun kişiye aşık olmak da. Umut Elçioğlu vatani görevindeyken onu Tony Teodoridis’le aldatan Pınar Altuğ en önemli kuralı çiğnedi mesela: Tezkere bekleyen erkeğe çocuk bekleyen kadına yamuk yapılmaz.

Etik kurallara toslayanlardan biri de yapımcı Erol Köse. Eşini şarkıcısıyla aldattı yetmezmiş gibi televizyona çıkıp popçu Gülşen’e aşık olduğunu da söyledi. Aldatmanın üstadlarına göre göre bu vaka ’duygusal aldatmaya’ giriyor ki fiziksel aldatmadan bile daha tehlikeli. Seksin yanında bir de sevgi-aşk kadının affedemeyeceği boşanmanın kesin olduğu bir durum. Allah’tan Ajlan Hanım kulüp üyeleri kadar katı değil de Köse çiftinin evliliği kurtuldu.

Camlı Aldatma dükkanındaki fillerden biri de Kaya Çilingiroğlu. En çok ’popüler mekanlarda yapmamayı’ düzenleyen 8 numaralı kuralı ihlal ediyor. Ama işin ilginç tarafı Çilingiroğlu’nun aldatanların belirlediği diğer 9 kuraldan tam not alması.

Aldatanlar Kulübü’nün yaptığı çalışma sadece kurallarla ilgili değil. Temel aldatma çeşitleri en sık başvurulan mazeretler ve "saygıdeğer" aldatma örnekleri de bir güzel derlenmiş. Buna göre aldatma sadece beyinde de olabilir eşler arasında danışıklı da.

Mesela yönetmen Kudret Sabancı oyuncu Sanem Çelik’le tek eşli aldattı. Umut-Tony-Can-Yağmur karesini tamamlayan Pınar Altuğ’unki ise multi-aldatmaya giriyor. Aldatmasıyla gündeme gelenlerden sadece tek bir isim bu kategorilerden hiçbirine sığmıyor tam oturmuyor: O da aldattığı eşini üstüne bir de döven Konya milletvekili Halil Ürün.

ALDATIRKEN UYULACAK 10 KURAL

1. Kadın hamileyken aldatmayacaksın

2. Erkek askerdeyken aldatmayacaksın

3. Birlikte yaşadığın yerde aldatmayacaksın

4. Eşinin yakın arkadaşıyla aldatmayacaksın

5. Eşine yapmadığın harcamaları birlikte olduğuna yapmayacaksın

6. Aldatma macerasına girdiğin kişiye asla aşık olmayacaksın

7. Evli isen evlilerle aldatmayacaksın

8. Popüler mekanlarda aldatmayacaksın

9. Evli olduğunu saklamayacaksın

10. Onu aldattığını partnerine asla söylemeyeceksin

TEMEL ALDATMA ÇEŞİTLERİ

BEYİNDE ALDATMA: Aklından geçirip hayal edip icraat yapmamak. En kötüsü yatakta başkasını düşünmek.

SANAL ALDATMA: İnternetten chat yapıp "henüz" icraat yapmamak. Deneme çalışmalarının ilk aşaması

DENEME 1-2 ALDATMALARI: Buluşmak fakat cinsel ilişkiye girmemek vicdan yoklama çalışmalarının bir adım sonrası tabii ki seks.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 915
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 29.09.2009 16:24
Allah korusun

bu hastalık
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 29.09.2009 16:10
Bence aldatmak insanın içinde olan birşey.
Yani karşı taraf nekadar bakımlı nekadar güzel/yakışıklı olursa olsun
aldatmak isteyen aldatıyor.
Allah korusun