Trabzonspor'un yeni transferlerinden Hırvat futbolcu Drago Gabric, kendi ülkesiyle Türkiye arasında çok büyük farklılıklar bulunmadığını söyledi.Kulüp dergisine konuşan Gabric, kendisini Trabzon'da çok rahat hissettiğini belirterek, "Buradaki süreç benim için sancılı geçmedi. Geldiğim yerde de halkın en önemli eğlencesi futboldu, burada da öyle" diye konuştu. Gabric, sakatlığın hayatın bir parçası olduğunu da ifade ederek, "Sadece ölmekten korkuyorum. Onun dışında bir korkum. Sakatlıktan ise korkmam çünkü o doğal bir şey" dedi."CALE'YLE İYİ ANLAŞIYORUZ"
Bordo - mavili takımda sol kanatta istikrarı yakalayacağına inandığını da söyleyen Gabric, "Zaten buna inanmasaydım buraya gelmezdim. Oyun karakterimi ve zihniyetime güvendiğim için buraya geldim. Burada istikrarlı olabileceğimi düşünüyorum. Cale'yle de aramızda iyi anlaştığımız için pas alıp vermede ve uyumlu bir oyun ortaya koymakta faydalı olacaktır. Hem Cale, hem ben, hem de Trabzonspor için bu durum iyi olacaktır" şeklinde konuştu."ÇOK HIZLI BİR OYUNCUYUM"
Gabric, çok hızlı bir oyuncu olduğunu da vurgulayarak, "Sol ayağımı iyi kullanıyorum. Özellikle orta konusunda iyi olduğumu düşünüyorum. Genç olduğum için bunun oynadığım takım için avantaj olacağına inanıyorum. Bir kaç maçta bazen Alanzinho, bazen de Engin'i benim pozisyonumda oynarken gördüm. Bu durum rekabet yaratabilir. Benim istediğim de rekabet. Rekabet takım için her zaman iyidir. Tek adam pozisyonunda olmak hoşuma gitmez" dedi. Gabric, kendisine idöl olarak ise ve Darijo Srna ve Milan Rapaic'i aldığını söyledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 254
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 10.09.2009 19:21
hadi bakalım gabriç çok iyi dediler bu hafta izleriz bakalım inşallah seni