BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

ES SELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BERAKATUH!!!


ALLAH KORKUSUYLA AĞLAMAK

- Abdullah İbnu'z-Zübeyr radıyallahu anhüma'nın anlattığına göre, "Kendilerinin müslümanlığı kabul etmeleri ile, Allah'ın onları azarladığına dair (şu) ayetin inmesi arasında dört yıldan fazla zaman olmamıştır."

"Onlar, daha önce kendilerıne kitap verilen ve zaman geçtikçe kalpleri katılaşan kimseler gibi olmasınlar. Çünkü onların çoğu yoldan çıkmış kimselerdi" (Hadid 16).

- Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Çok gülmeyin, çünkü çok gülmek kalbi öldürür."

- Berâ radıyallahu anh anlatıyor: "Biz Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'la birlikte bir cenazede beraberdik. Aleyhissalâtu vesselâm kabrin kenarına oturup ağladılar, öyle ki (göz yaşlarıyla) toprak ıslandı. Sonra da: "Ey kardeşlerim İşte (başımıza gelecek) bu aynı (ölüm hadisesi) için iyi hazırlanın" buyurdular."

- Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Sinek başı kadar bile olsa, gözünden Allah korkusuyla yaş çıkan ve bu yaşı yanak yumrusuna değecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, Allah onu (ebedi) ateşe haram etmesin!"

- Hz. Muaviye İbnu Ebi Süfyan radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki: "Ameller kap(ta bulunan madde) gibidir. En aşağısı (yani dipteki kısım) güzelse en yukarısı (yani üst kısmı) da güzel olur; en aşağısı bozulursa en üstü de bozulur."

- Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Eğer kişi namazını herkesin gözü önünde kılınca (edebine uygun kılar) güzel yapar, tek başına kimsenin görmediği durumda kılınca da (edebine uygun kılar) güzel yaparsa, Allah Teâla hazretleri (onun ibadetinden memnun kalır ve:) "Bu (kulluğunu riyasız yapan) gerçek bir kulumdur" der."

- Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "(Ey mü'minler! Amel ve ibadetlerinizi) itidal üzere yapın, ifrattan kaçının. Zira sizden hiç kimseyi (ateşten) ameli kurtaracak değildir."

Sahabiler: "Seni de mi amelin kurtarmaz, ey Allah'ın Resülü!" dediler. Aleyhissalatu vesselâm: "Beni de, buyurdular. Eğer Allah kendi katından bir rahmet ve fazl ile benim günahlarımı bağışlamazsa beni de amelim kurtarmaz!" buyurdular."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 881
favori
like
share
erol56 Tarih: 07.11.2005 00:33
tesekkürler
SU-PERISI Tarih: 06.11.2005 12:51
Amin tüm müslüman kardeşlerimize nasip etsin
SILA Tarih: 05.11.2005 00:49
ALLAH razi olur insallah kardesim senden insallah rabbim bizlerede ALLAH korkusu ile aglamayi nasip eder :79:
alperen Tarih: 02.11.2005 20:25
Gözyaşlarına boğulduğum nadir anların tamamıda üzerimde ziyadesiyle hissettiğim Rabb'imin (cc) ruhumu kuşatması olarak yorumladığımı anımsıyorum...Benim gözyaşlarım bu anların biteceğine olan kaygıdan sebepleniyordu...Ömrüm duygusal birikimlerle geçti diyebilirim ama bu anlar on kere ömür geçse doyulacak gibi değildi...Korku (dehşet) anlamında olan çok daha farklıdır elbette ama Allah'ın merhametini azabının üzerinde bilirim...Kendimi ne cennet dava ederken nede cehennem azabını tadarken düşünmüyorum zira, dünya mekanı bunların arasında idrak mekanizmasını işletip algıları yükseltmek için ve ikisinden birini hak edebilmek için var edilmiştir...Ruhunu eliyle tutabilen varsa dünyasına tapsın, gidişe iman eden tercihini yapsın... :3:
corleoni Tarih: 26.10.2005 14:19
eline saglık sagol kardes
xewn u hevi Tarih: 29.09.2005 08:36
Ağlamak rahmettir... bunu iyi bilirim...


yaşlı adam sordu;

--bir gün öldüpte ahirete gittiğini vasay. Allah sana yaşaman için bir gün daha verecem deyip seni dünyaya geri gönderirse neyaparsın o son günde...

Küçük çocuk başı dizleri arasında elindeki çubukla toprağa birşeyle çizerek;

-- Ağlrım dedi

Yaşı adam batmakta olan güneşin son sıcaklığını yanaklarında hissediordu,
Yetiştirmekte olduğu güllerin mazunluğuna bakıp ekledi,

--bende öyle yapacam...
DeNiZKiZi Tarih: 29.09.2005 07:58
Ellerine saglik kardesim Allah razi olsun
akilles Tarih: 28.09.2005 13:44
Amiin.İnşallah bize de nasip olur :79:
mollycan Tarih: 28.09.2005 13:38
amin, ALLAH razi olsun