Arkadaşım çok uzun zamandır biriden hoşlanmaktaydı.Ama uzun bir süre sevdiğini söyleyemedi. Sonra sırf onun için okulunu değiştirip aynı okula gitti.Belki daha yakın olurum diye, aslında oğlanda ona karşı boş değildi çünkü herkese davrandığı gibi davranmıyor herkese baktığı gibi bakmıyordu.
Sonra bir gün söylemeye karar verdi.Ona Tenefüste bir dakika gelebilir misin? dedi . Hemen söyleyip kaçacaktı gerekirse o hafta okula bile gelmeyecekti çünkü çok utanırdı.

Tenefüs oldu ve yanına çağırdı.Lafa nasıl başlaması bile gerektiğini bilmiyordu çünkü ilk defa aşık olmuştu . Biraz duraklayıp ve sonrada aniden senden hoşlanıyorum dedi.Tam gidecektiki oğlan kolundan tutup bir dakika cevabını almadın dedi kız çok korktu kesin kötü birşey diyecek diye bekledi sonra oğlan bende senden hoşlanıyorum dedi gülümseyerek.Kız çok mutlu bir şekilde seni seviyorum diye boynuna atladı .Çok mutluydu her zaman gülümüyor hep mutlu hep neşeli uzun bi süre böyle gitti sonra yarıyıl tatili zamanı geldi karneler hazırlandığı için sınıfta çok az kişi oluyordubi gün önce kız okula gelmedi sonraki gün geldi sınıfa girdiğinde herkes mutsuzdu heralde karne yüzünden diye düşündü ve nedenini araştırmadı oğlan o gün gelmemişti kız da heralde benim gelmeyeceğimi düşündü diyerek geçiştirdi .dersler öyle akıp gitti .Kız dışarı bakıyordu ki oğlanı gördü hızlıca merdivenleri indi onun yanına gelerek hoşgeldin dedi .Oğlan biraz soğuk biraz mutsuzdu. Sınıfa girince birkaç kişi söyleyemedik, yapamadık diyordu.Kız hiç birşey anlayamadı oğlan onu bi sıraya otutturdu ve onu dinlemesini söyledi.Kız çok merak etti ve oğlan şunları dedi. Seni çok seviyorum senden uzakta yaşayamam biliyorsun ama babamın tahini çıktı o yüzden izmire taşınıyoruz ... Kız ne yapacağını bilemeden nasıl yani şaka mı yapıyorsun dedi. Ama şaka değildi kız koşarak sınıftan dışarı çıktı.

Oğlanda peşinden dışarda çok şiddetli bir yağmur vardı . Kız bahçeden dışarı çıkıyordu ki oğlan kolundan tuttu .Bak ayrılmayacağız lütfen böyle yapma ben seni çok seviyorumm dedi ama nafile bir kaç hafta sonra kız ayrılmak istemiş nedensiz oğlan nedenini soruyor kız ise yalnızca istemiyorum seni diyordu.Oğlan ise onu gerçekten sevmediğini düşünerek bir daha onla konuşmuyor . Bir gün öğreniyoruz ki ayrılma nedeni orada oğlanın birine aşık olup kızı aldatma korkusu aslında oğlan kızı aldatmıyor ama kız ya aldatırsa diye ayrılıyor ve bunu oğlana söylemeden .Sonraki seneler sınıfta varlığını bile hissetmiyorlar konuşmuyor, gülümsemiyor, dersleri bile önemsemiyor.Sınıfta oğlandan söz açılsa dinlemiyormuş gibi yapıp dinliyor .Bir gün sınıftan biri bana kız ayarla demiş oda bakarız demiş sormuş ve oğlan buradan gittiğinden beri kimse ile çıkmamış kız bunu duyduktan sonra GÜLÜMSEMEYE başlamış az da olsa . Şimdi aradan yıllar geçti ikiside sevmediği kişilerile birlikteler ama ben hala birbirlerini sevdiklerini biliyorum...

Alıntıdır

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 298
favori
like
share