“Sahneden Secdeye” Kitabına New York Kitap Festival’inden Birincilik Ödülü…
Kaynak Kültür Yayın Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Tughra Books Yayınevi yazarı Rabia Christine Brodbeck New York Kitap Festivali’nde “From the Stage to the Prayer Mat: The Story of How a World-Famous Dancer Fell in Love with the Divine” (Sahneden Secdeye) isimli eseriyle Maneviyat (Spirituality) kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Önceki akşam Cağaloğlu Kaynak Kültür Merkezi’nde basın mensupları ve seçkin davetlilerin katılımıyla gerçekleşen iftar programında yazar Rabia Christine Brodbeck’e ödülü takdim edildi.

New York’ta kitap dünyasının en büyük faaliyetlerinden biri olan New York Kitap Festivali, her yıl binlerce ziyaretçiyi Central Park’a topluyor. Festivalde kitap sergilerinin yanı sıra müzik grupları sahne alıyor ve yazarlar kitaplarından okumalar yapıyor. Festival, dikkate değer kitapların daha çok öne çıkabilmesine imkan sunuyor. JM Northern Media tarafından düzenlenen festivalin kitap yarışmasında farklı kategorilerde kazanan kitaplar anons ediliyor.

Rabia Brodbeck, her satırı hakikat aşkıyla parıldayan bu eserinde, New York’tan İstanbul’a uzanan manevi seyahatini anlatırken modern dansta öncü bir sanatçı olduğu dünya çapında şöhretli günlerden kulluğa, kaotik bir yaşamdan hayranlığa olan dönüşümünü anlatıyor. 1970’li, 80’li yıllarda meşhur bir dans sanatçısı olduğu dönemde New York, İsviçre ve İngiltere’deki en büyük gösteri merkezlerinde sahne alıyordu. Ancak, hayatında bir şeylerin eksik olduğunu gençliğinden itibaren hissediyordu; başarıdan, şöhretten, ya da refahtan daha farklı bir şeyler. Bir gün New York’ta kaderin hoş bir cilvesiyle karşılaştı ve eksik olan şeylerin farkına vardı ve nihayet hakikat arayışı onu şöhretinin zirvesindeyken tanıştığı İslam’a kavuşmak üzere İstanbul’a getirdi.

Brodbeck’in bir zamanlar sahnede sergilediği zarafetin bir misliyle kaleme aldığı bu eser hakikat arayışındaki okurlara Hakk’a hayranlık duyguları içerisinde İslam’ın ve Resulü’nün evrensel cazibesini sunuyor.

Rabia Christine Brodbeck İsviçre’nin Basel şehrinde dünyaya geldi. Bale ve modern dans eğitimini Londra’da aldı. Müslüman olduktan sonra İstanbul’a yerleşti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 370
favori
like
share