Funda Arar, sevenleriyle Antalya Açıkhava Tiyatrosu'nda Buluşacak..

Tarih : 11 Eylül 2009
Saat : 21:30
Yer : Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu
Şehir : Antalya


1975 yılında Ankara'da doğdu. İlköğrenimini Ankara'da, orta ve lise öğrenimini Muğla ve Adapazarı'nda tamamladı.

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Funda Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk beşin içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı.

2000 yılında ilk albümü “Sevgilerde” müzik severlerle buluştu.

2001 yılında Kıraç’ la beraber “Sevgiliye” albümü yayınlandı. Bu albümde sözleri ve müziği Funda Arar'a ait 'Seni Düşünürüm'ün klibinin yayına girmesiyle birlikte çok daha geniş kitlelere ulaştı.

Funda Arar'ın 2002 Mart ayında ikinci solo albümü 'Alagül' müzik severlerin beğenisine sunuldu. Bu albümünden 'Alagül', 'Seninim', 'Belki Bir Gün', 'Arapsaçı' ve 'Affet' şarkılarına klip çekildi.

2003 yılının Ekim ayında üçüncü solo 'Sevda Yanığı' albümü ile dinleyenlerine ulaştı. Bu albümü ile hayran kitlesini çoğaltan Funda Arar, müzik dünyasında kalıcı olduğunu bir kez daha kanıtladı ve Hürriyet Gazetesi 31. Altın Kelebek yarışmasında 'En İyi Çıkış Yapan Sanatçı' ödülünü aldı.

2006 yılının Mart ayında 'Son Dans' adını taşıyan albümüyle müzik severlerle buluşan Funda Arar, bu albümünden ilk video klibi 'Karartma Günleri' adlı şarkıya Neslihan Yeşilyurt yönetmenliğinde çekildi. Ardından 'Benim İçin Üzülme', 'Camdan Kalp' ve 'Karaya Vuran Gemiler Gibi' adlı şarkılara Emre Can yönetmenliğinde, 'Bu Sabah Güneş Doğmuyor' ve 'Beni Benle Böyle' adlı şarkılara da Murat Küçük yönetmenliğinde klip çekildi.

2007 yılında toplam satış rakamlarına göre düzenlenen MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri kapsamında 'Son Dans' albümü ile 'Platin Ödül' kazandı.

2009 Mart ayında yedinci albümü 'Zamanın Eli' müzikseverlerle buluştu. Bu albümle beraber Funda Arar yurtiçi ve yurtdışında konserler vermeye devam ediyor.

- 6 yaş ve üstü bilete tabidir.
- Etkinlik alanı içine video, fotoğraf makinası vb.digital kayıt aletleri alınmayacaktır.

1. Kategori: 67,50 TL
2. Kategori: 56,50 TL
3. Kategori: 45,00 TL
4. Kategori: 34,00 TL

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1192
favori
like
share