Van'ın Erciş ilçesinde bir öğretmen, kurduğu sanal sınıfta öğrencilerine ücretsiz matematik dersi veriyor.


Erciş Cumhuriyet İlköğretim Okulu Matematik Öğretmeni Onur Uluturhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, boş zamanlarını değerlendirmek için bir bilgisayar satın aldığını söyledi.

Uluturhan, daha sonra aldığı ekipmanla bilgisayarını güçlendirerek öğrencilerine yararlı olabilmek için sanal sınıf oluşturmaya karar verdiğini anlattı. Kararını öğrencileriyle paylaştığını ifade eden Uluturhan, “Bilgisayarı olan öğrencilerime birer tane de mikrofon almaları gerektiğini söyledim. Öğrencilerime internet üzerinden hem yazılı hem de anlatımlı olarak dersler vermeye başladım. Geçen yıl öğrencilerimin çoğunu Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) bu yolla hazırladım” dedi.

Matematik dersi konusunda sıkıntı yaşayan veya soru sormak isteyen her öğrencinin “[url]www.uluturhan.com”[/url] adresi üzerinde kendisine ulaşabileceğini anlatan Uluturhan, “Bu hizmet karşılığında herhangi bir ücret talep etmem söz konusu değil. Bunu zaten boş vakitlerimde yapıyorum. Matematik ders kitaplarındaki problemleri karşılıklı olarak çözüyoruz. Bu çalışmadan dolayı geçen yıl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taktirle ödüllendirildim. Sanal sınıf çalışmam devam edecek. İsteyen her öğrenci rahatlıkla bana ulaşabilir ve ulaşan her öğrenciye de yardımcı olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share