içinizdeki Öküze Oha Deyin kitap tanıtımı - içinizdeki Öküze Oha Deyin kitap özeti


Kitap Künyesi

Bülent Akyürek
· Fincan Yayınları
· Basım Tarihi : 08 - 2009
· ISBN : 9786055653002
· Sayfa Sayısı : 380
Kitap Hakkında

Modern insan, sabah evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor: Kadın, para, araba, kariyer, güç..."Kişisel Gelişim" kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. 21. yüzyıl, kabaran, isteyen, şımarık nefislerimizin yüzyılı oldu. Kişisel Gelişim, insanı ürün haline getiriyor, herkes herkese müşteri ya da tüketim nesnesi olarak bakıyor. Kendi yetenek ve gövdelerimize tapındığımız için en küçük aksilikte depresyona girip kibir patlamalarıyla yıkılıyoruz.Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren "Kişisel Gelişim Dini "nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helâlinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı "beceriksizlik","aptallık", "tembellik"oldu...

Oysa güne "kazanmak" ya da "kaybetmek"yerine "helal" veya "haram"diye başlamanın daha sağlıklı olmadığını kim söyleyebilir?Benzersiz üslubu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve satılmamış kalemiyle attığı her adımda ses getiren; her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan, tek kişilik yıkım ekibi Bülent Akyürek, bu kitabında modern zaman ucubelerine ve içimizdeki öküz gibi büyüyen nefislerimize "Oha! " diyor... Çok satan, çok okunan ve eserleri tartışma yaratan Bülent Akyürek'in bu eseri olma özelliğiyle bir ilk.


Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!

Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı.

Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğu-nu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...

İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1237
favori
like
share
gülfin Tarih: 24.09.2009 23:36
Çok ilgince benziyor
melanqoliq Tarih: 22.09.2009 22:46
okumak gerek
KaRaKıZ Tarih: 12.09.2009 08:43
içdeki öküz durmuyor ki
uCuRuM ciCegi Tarih: 11.09.2009 20:39
ilginc bir ismi var

tesekkurler