Yaklaşık üç haftadır BBC’de dönüşümlü olarak bir belgesel yayınlanıyor. Rankin isimli fotoğrafçı hazırlamış. Adı "Modayı değiştiren yedi fotoğraf". Bu yedi fotoğraf, Rankin’in tercihi. Eski tarihlerde Cecil Beaton, Erwin Blumenfeld, Richard Avedon, Helmut Newton, Herb Ritts, David Bailey ve Guy Bourdin’in çektiği fotoğrafları kendisi yeniden çekmiş. Ve neden önemli olduklarını anlatmış. Mesela bu filli fotoğrafın orijinali Richard Avedon’a ait. 1950’de çekilmiş. O dönemin aristokrat güzellerinden Dovima lakaplı Dorothy Virginia Margaret Juba, Yves Saint Laurent marka elbisesiyle iki filin arasında poz veriyor. Bu fotoğraftan sonra moda çekimlerinde büyük hayvanların kullanımı artmış. Bu trend hálá da bitmiş değil.

ŞİŞMAN İKONU
The Gossip grubunun vokalisti Beth Ditto yine soyundu. Yeni piyasaya çıkan moda ve aktüalite dergisi Love’a kapak oldu. Fotoğrafları Mert Alaş ve Marcus Piggo çekti. Derginin editörü Katie Grand, Ditto’nun bu davranışını günümüzde herkesin "sıfır beden" güzellik anlayışına meydan okumak olarak yorumlandı. Alışılmış kadın kalıplarının aksine vücuduyla gayet barışık olan, zayıflamaya çalışmayan, boğazından kesmeyen, güzelliklerini sergilemekten de çekinmeyen 27 yaşındaki Ditto tam 95 kilo 250 gram. O kıvrımlı aşkın sembolü. Bence yeni moda ikonumuz bulunmuştur.

SULU SUTYENLERİ
Gerçek göğüs hissi veriyor, göğsü doğal formunda tutuyor aynı zamanda kadını psikolojik olarak da rahatlatıyor. Magic Form’un ürettiği su dolgulu sutyenlerden bahsediyorum. Düz modelleri de var dantelli olanları da. Patlama, dökülme gibi riskleri yok. Boyner ve Debenhams mağazalarında satılıyor.

TÜRK BORNOZU KULLANAN YILDIZLARI
Robert De Niro’ya ait New York’taki The Greenwich Hotel’e gelen ünlü aktristler, Moulin Rouge kızları ve NBA’in yıldız takımı Utah Jazz ekibinin tamamı, Türkiye’nin önemli havlu ve bornoz markası Hamam’ın bambu bornozlarını kullanıyor. Peki bu bambu bornozların özelliği nedir? Anti bakteriyel, ekstra su emici ve vücuda şık bir şekilde oturuyor. Daha ne olsun?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 422
favori
like
share
HüzünYıldızı Tarih: 12.09.2009 16:22
güzel paylaşım
Sheker Girl Tarih: 12.09.2009 03:41
Paylaşım İçin SaqoL cnm :3: