Kış sorunlarına basit çözümler!
Kış ayları tüm cildimiz açısından çok zararlıdır. Ancak, gözlere soğuk çay poşeti koymak, meyveli dudak kremi kullanmak gibi basit çözümlerle cilt korunabilir..

Kış, ister istemez güzelliğinizden bir şeyler alıp götürür. Dış görünümünüzle ilgili problemler de moralinizi bozuyor olabilir. Ama oturup üzülmek yerine, uzmanların koşullar her ne kadar kötü olursa olsun, seksi görünmeniz için sunduğu basit önerileri uygulayın...

Şişkin gözler ve siyah halkalar
Kış aylarında geceleri daha fazla uyursunuz. Yatakta çok fazla zaman geçiriyorsanız, gözlerinizin altında bir sıvı tabakası birikebilir. Bu da şişme ve siyah halkalara neden olabilir.

Güzellik önerisi:
Gözlerinizin altında biriken bu torbaları yok etmenin en hızlı yolu, yatarken başınızın altına bir yastık koyarak sıvının birikmesini önlemektir. Ayrıca sabahları soğuk ve nemli siyah çay poşetlerini göz kapaklarınızın üzerine koymak, torbalara iyi gelebilir. Çayın içindeki tanen maddesi, şişmiş olan damarlarınızı daraltacaktır. Siyah halkalar için de gözlerinizin etrafına mercimek büyüklüğünde noktalar halinde C vitamini içeren bir göz kremi kullanabilirsiniz.

Çatlak ve soyulan dudaklar
İnce çatlaklar dudaklarınızın kurumasına yol açar. Bakteriler bu yarıklardan içeri doğru ilerleyerek, dudakların daha da çatlamasına yol açar.

Güzellik önerisi:
İçeriğinde şeftali veya çilek gibi antioksidanlar bulunan bir dudak kremi uygulayın. Kremin, güneş koruma özelliği olmasına da özen gösterin. Melanin seviyesi fazla olmadığı için, dudaklar, kışın bile güneş ışınlarından kötü etkilenirler. Krem sayesinde, dudaklarınız kuruduğunda onları dilinizle ıslatmak zorunda kalmazsınız.

Kuru ve pul pul dökülen cilt
Sabahları kendinize gelmek için içtiğiniz kahve, havadaki düşük nem oranıyla birleşince, cildinizde su kaybına neden olur. Güzellik önerisi:
Dökülen cildinizi ovalayarak temizlemeyin. Bunun yerine, bakımınızda strik asit içeren kremler kullanın. Böylelikle ölü hücrelerin nazikçe soyulmasını sağlarsınız.

Her hava koşulu altında...
Havanın sıcaklığına bağlı olarak cildinize değişik uygulamalarda bulunmalısınız.
35 derece: Ter ve yağ gözeneklerinizi tıkar. Buna engel olmak için benzoil- peroksit içeren bir yüz temizleyicisi kullanın.
18 derece: Güneş koruma faktörlü bir kremle cildinizin canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
0 derece: Soğuk hava cildin nemini alır, hassasiyetini artırır. Yoğun nemlendirici bir krem seçin.
-18 derece: Cildiniz kurur, kızarır ve sertleşir. Yulaf unu ve aloe veralı nemlendiriciler tahriş olan cildinizi rahatlatır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 416
favori
like
share
Sheker Girl Tarih: 12.09.2009 03:46
Paylaşım İçin SaqoL cnm