Sizde mobilyalarınızın daha fazla fonksiyona sahip olmasını dilediniz mi? Bazı mobilya tasarımcıları, alışılmışın dışına çıkarak, ilerici, eğlenceli ve bazen de tuhaf tasarımlarla hem göz alıcı, hem de fonksiyonel mobilyalar tasarlayabiliyorlar. Saklı bölmeleri olan masalardan, bir çiçek gibi kapanan kompakt yemek masa ve sandalye setine kadar işte size 15 inanılmaz derecede yaratıcı mobilya seti...

Eşyalarınız için bölmeleri olan kafe mobilyaları
Kafe'lere gittiğimizde çantamızı, şemsiyemizi, paltomuzu ya da elimizdeki poşetleri koyacak yer olmaması her zaman sorun olur. Eğer her yer dolu değilse, yan masadan çekilen sandalyelerle sorunu çözmeye çalışırız. Kaman Tung'un tasarımıyla artık bu problemimiz çözülüyor ve yerlere ya da masanın üstüne eşyalarımızı yığmaktan kurtuluyoruz.
Tik ağacından yer kazandıran banyo mobilyası
Dar alanlarda yaşamış olan her birimizin çok iyi bildiği gibi dolap her zaman en büyük sorundur. Bunun yanında büyük dolaplar da zaten sıkışık olan alanlarımızda iyice üstümüze gelir. Bristol ve Bath banyo mobilyası bu soruna iyi bir çözüm getirmiş. Minimalist bir görüntü vererek içimizin açıklamasını sağlayan bu mobilya aynı zamanda, göründüğünün aksine, tüm banyo ekipmanlarınızı alacak kadar da geniş.

Misafirleriniz için 'Ben de Kalsanıza' seti
Sıradan bir etejer gibi görünmesine rağmen, kalacak misafirleriniz için tam bir çözüm sunan bu tasarım aynı zamanda hafifliğiyle de dikkati çekiyor. Yani evin içinde istediğiniz gibi taşımak mümkün. Yumuşak köpükten yapılmış olan yatağı, sarılarak alt kısımda depolanabiliyor ve rahat bir uyku alternatifi sunuyor.
KEWB'den çok fonksiyonlu oturma odası seti
KEWB Mobilya, misafir ağırlamak zorunda kaldığınız odanız için mükemmel bir çözüm geliştirmiş. Küçük ve kompakt yapıdaki bu seti ister bir koltuk ve sehpa olarak, ister sadece sehpa olarak, ya da rahat bir yatak olarak kullanabilirsiniz. Misafir sayısı arttığında ise yer minderi olarak kullanmak mümkün. Eviniz dışında, özellikle stüdyo tipi yaşam alanlarında veya yurt odalarında da çok işe yaracak bu mobilyayı eve çıkan öğrencilere de öneriyoruz.

Kraft kâğıdından yumuşak oturma grubu
Molo tarafından tasarlanan bu yumuşak oturma seti %50 geri dönüşümlü kraft malzemeden üretilmiş. İsteğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bu ilginç oturma grubu kullanmadığınız zamanlarda ise kolayca bastırılarak düz bir şekilde raflarınızda saklanabiliyor. New York Modern Sanat Müzesi tarafından alınarak sürekli sergide de kullanılan bu eser çevre dostu olmasıyla dikkat çekiyor.
Taşı renklendiren bahçe mobilyaları
Beton ya da taştan soğuk görünümlü avlunuzu nasıl sıcak bir görüntüye kavuşturabilirsiniz? Yumuşak, davetkâr form ve malzemeleriyle Paola Lenti bu iş için ideal.
Küçük alanlar için istiflenebilir mobilyalar
Gittikçe küçülen evlerimiz veya tüm bahçe eşyasını her kış içeri istiflemek zorunda olduğumuz yazlıklarımız için ideal bir çözüm. İki koltuk ve bir sehpaya dönüşen bu “yumurta”lar çok az yer kaplıyor ve görüntü kirliliği yaratmıyor.
M-Cube'den, mobil, modüler, çok fonksiyonlu oturma
M-Cube’ün çok fonksiyonlu oturma birimleri yüksek yoğunluklu evler için ideal. Hiçbir şeyin girmediği, şekilsiz köşelere bile girebilen bu akıllı oturma birimleri, istenildiği gibi bir araya getirilerek değişik oturma grupları olarak hizmet verebiliyor. Aynı zamanda etraftaki döküntüleri toplamak için de ideal olan depolama alanları dışında süper hafif olması sebebiyle de oldukça kullanışlı ve rahat bir oturum sunuyor.

Stanizlav Katz'dan göz alıcı mobilya tasarımları
Alışılmışın dışındaki şekil ve oranlarıyla bu renkli mobilyalar sanki bir film setinden fırlamış gibi. Özellikle kıvrımlı kitaplık, oturma alanıyla beraber akıllı bir yaşam birimi sunuyor.
Pod yemek masası ve sandalyeleri
Türk Tasarımcı Fatih Can Sarıöz’den minimalist bir masa-sandalye takımı. Kapatıldığında modern bir küreye dönen bu tasarım etrafta çok fazla eşya görmekten hoşlanmayanlar için ideal. Tavan ve ortasında gizli aydınlatmaları olan takım henüz sadece konsept aşamasında.
Şezlong modeli genç odası tam takım
Brezilya’lı tasarımcı Roberta Ramme tarafından tasarlanan bu takım, kompakt bir yaklaşımla bir genç’in odasında ihtiyaç duyabileceği birçok fonksiyonu tek bir ünitede sunuyor. Ergonomik bir yaklaşımla bütün medyalarınızın yanı sıra kitaplarınızı da yerleştirebileceğiniz tasarıma aynı zamanda bir LCD Televizyon da takmanız mümkün. Yüksek teknolojiyi seven ve kullanan yaratıcı gençler için üretilen takımın uygun fiyatlarla üretilebiliyor.

Poufman oturma odası seti
Video oyunu Pac-Man’den üretilerek tasarlanan bu oturma grubu çok farklı şekillerde bir araya getirilebiliyor. Pop kültür’ün bir yansıması olan tasarım İtalyan Qayot tarafından üretiliyor.
Işıklandırılmış LED mobilya
İtalyan Mobilya Firması tarafından tasarlanan bu Yıldız Tozu takımı içinde yer alan düşük voltajlı LED ampullerle aydınlatılıyor. Kullanılan materyal sebebiyle oldukça hafif bir malzemeden üretilen bu koltuk, yastık, divan ve puflar özellikle dış mekânlardaki akşam organizasyonları için değişik bir görüntü sağlıyor.

Çocuğunuzla büyüyen mobilyalar
Bebeklikten gençliğe, çocuğunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere Carmela Niederhauser ve Nadine Grau tarafından tasarlanan bu mobilyalar modüler bir sistemle geliştirilmiş. Aynı parçaların yerini değiştirerek, bebek odanız bir iki saatte şık bir genç odasına dönüşebilir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 731
favori
like
share
Sheker Girl Tarih: 12.09.2009 16:14
TşkLer..
YaSMiN Tarih: 12.09.2009 14:14
Paylasim icin tesekkurler
dalgacii Tarih: 11.09.2009 23:54
çok güzeller (:
ziki Tarih: 11.09.2009 22:39
[COLOR="pink"]KeşKe reSimLer biraZ daHa büyük oLsaymış....yiNede sağoL....
zaTen kiTapLık moDeLi beniM favoRim