BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

ES SELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BERAKATU!!

Arkada$lar burada in$a allah insani islamdan cikaran $eyleri (hal ve davrani$) sizlere acizane aktarmak istiyorum, Rabbimiz celle celaluhu bizleri böyle fitnelerden korusun eemiiin!!!
İslam'dan Çıkaran Durumlar

Namazı ya da abdesti bozan durumlar olduğu gibi imanı bozan, ona ters düşen durumlar da vardır. Bunlar:

. Allah'a ibadette şirk koşmak. Allah Teâlâ şöyle buyurur: (Allah, kendisine şirk koşulmasını asla bağışlamaz; ondan başka günahları dilediği kimse için bağışlar) (4/en-Nisa/116), (Kim Allah'a şirk koşarsa şüphesiz Allah ona cenneti haram kılar; artık onun yeri ateştir ve zalimler için yardımcılar yoktur) (5/el-Maide/72) Allah'tan başkası adına -bir kabir veya cin vb. için- kurban kesmek buna örnektir.

. Allah ile arasına vasıtalar koyan ve onlara dua etmen; onlardan şefaat isteyen ve onlara tevekkül eden kesinlikle kafir olur.

. Peybamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in yolundan daha mükemmel bir yol olduğuna inanan veya başkasının hükmünün O'nun hükmünden daha iyi olduğuna inanan kafirdir. Tağutların hükmünü Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in hükmünden daha üstün görenler bu konumdadır.

. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in din olarak getirdiği bir şeyden hoşlanmayan kimse onunla amel etse bile kafir olur.

. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in dininden bir şeyle ya da sevabıyla veya cezasıyla alay eden kafir olur. Bunun delili, Allah azze ve celle'nin şu kavlidir: (De ki: Allah ile, O'nun ayetleriyle ve O'nun peygamberi ile mi alay ediyordunuz? Boşuna özür beyan etmeyin; çünkü siz iman ettikten sonra tekrar kafir oldunuz) (9/et-Tevbe/65-66)

. Sihir yapmak. Kişiyi bir şeyden ya da bir kimseden uzaklaştırmak veya ona meylettirmek için yapılan sihirler de bu kısımdandır. Sihir yapan ya da sihire razı olan kafir olur. Delili Allah Teâlâ'nın şu kavlidir: (Halbuki o iki melek "Biz ancak imtihan için gönderildik. Sakın (sihir yapıp da) küfre girme" demedikçe kimseye sihir bilgisini öğretmezlerdi) (2/el-Bakara/102)

. Hızır'ın Musa aleyhisselam'ın şeriatı dışına çıkması gibi, bazı insanların da Muhammed sallalahu aleyhi ve sellem'in şeriatı dışına çıkma yetkisinin olduğuna inanan kafirdir.

. Allah'ın dininden tamamen yüz çevirmek; hiç öğrenmemek ve amel etmemek. Bunun delili, Allah azze ve celle'nin şu kavlidir: (Kendisine Rabbinin ayetleri hatırlatıldıktan sonra onlardan yüz çevirenden daha zalim kim olabilir! Muhakkak ki biz, günahkarlardan intikam alırız) (32/es-Secde/22)

Kişiyi İslam'dan çıkaran bu davranışları şaka ya da ciddi yapan arasında bir fark yoktur. Sadece ikrah altında kalan bunun dışındadır. Bunların hepsi kişinin İslamı açısından olabilecek en tehlikeli durumlardır ve -malesef- yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Müslümanın, bu gibi durumlara düşmekten kendini koruması gerekir

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1171
favori
like
share
HawK Tarih: 09.10.2005 20:09
ellerine sağlık kardeşim Allah razı olsun
MaRaBoGLu61 Tarih: 09.10.2005 18:35
[COLOR=orangered]ALLAH Razi olsun Kardesim

Harika bir paylasim
Kemal50 Tarih: 07.10.2005 17:04
Tesekkür ederim kardesim sagolasin emekleine saglik
keto_41 Tarih: 04.10.2005 02:35
ALLAH Razi OLsUn Arkadasiim verdigin bilgiler icin
*_Mucahit_* Tarih: 02.10.2005 16:04
teşekkürler ellerin dert görmesin
DeNiZKiZi Tarih: 29.09.2005 07:52
Ellerine saglik kardesim Allah razi olsun
Halaskar Tarih: 28.09.2005 18:13
Wahid kardeşim ellerinde sağlık. Allah razı olsun bu konu hakkındaki bilgilerin çok önemli. İnşallah idrak edebilmişizdir.
PALADAYI Tarih: 28.09.2005 17:11
ALLAH rtazı olsun kardeşim emeklerine sağlık
akilles Tarih: 28.09.2005 13:40
Allah razı Olsun Arkadaşım.Çok önemli bilgiler vermişsin.Bunları uygulayaan ne mutlu :79: