Türk Telekom 8 Megabit'te 1 milyona ulaştı Haberi - Teknoloji Haberleri - 8 Mbps - ADSL - İnternet


Türk Telekom tarafından mayıs ayından itibaren kullanıcıların beğenisine sunulan 8 Mbps'e kadar internet tarifelerinden yararlananların sayısının 4 ayda 1 milyon kişiye ulaştığı bildirdi.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, interneti daha geniş kitlelere daha yüksek hızda sunma amacıyla mayıs ayında, Türk Telekom tarafından İnternet Servis Sağlayıcılara (İSS) toptan olarak sunulan ve İSS'ler tarafından kullanıcılara ulaştırılan 8 Mbps'e kadar hızlı internet paketlerinin büyük ilgi gördüğü belirtildi.

Yapılan açıklamada, 4 ayda 8 Mbps'e kadar hızlı internetten faydalanmaya başlayan kullanıcıların sayısının 1 milyonu aştığı ifade edildi.

Modern teknolojileri Türkiye'nin her köşesine taşıyacak şekilde altyapı yatırımlarını sürdüren Türk Telekom'un, bu altyapının en verimli ve etkin şekilde kullanılması hedefiyle de çalışmalarını sürdürdüğü vurgulanan açıklamada, Türk Telekom'un, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını tespit ederek, kullanım alışkanlıklarını en iyi karşılayan ürün ve hizmetleri sunduğu ve mayıs ayı içerisinde de 8 Mbps'ye kadar hızlı internet paketlerini tek bir fiyat altında topladığı hatırlatıldı.

Açıklamada görüşlerine de yer verilen Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, tüm internet servis sağlayıcılara 4 GB, 6GB ve limitsiz seçeneklerle sunulan 8 Mbps'e kadar hızlı ADSL hizmetine gelen yoğun talepten memnun olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Tüketicilerimize en son teknolojiyi, kolay anlaşılabilir ve uygun fiyatlı çözümlerle ulaştırmaya devam ediyoruz. 8 Mbps'e kadar hızlı ADSL hizmeti de tüketiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. İlk ay sonunda kullanıcı sayısı 100 bini geçerken, şimdi ise 1 milyona ulaşmış durumda. Bu tarifeleri kullanıcılara ulaştıran İnternet Servis Sağlayıcıları sayesinde, daha yüksek rakamlara da ulaşılmasını bekliyoruz.''

Kaynak: Veteknoloji

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 341
favori
like
share
HaKan_TK Tarih: 13.09.2009 23:12
abi yarıdan çoğu internet nedir bilmezler birde 8 mg kadar ücret ödüyorlar yarısı nerdeyse % 75 oranında hız düşümü yapılıyor 8 Megabit sadece 1 kilometre çevresindegörmektedir ve 15 gb 3 günde aşılacak bir kapasite ve bazı aboneler ücretli sandığı için internette sorun yaşıyor allah onlara kolaylık versin türk telekoma başarılar dilerim:3: