Microsoft sadece Windows 7 ile uğraşmıyor: İşte yazılım devinden "müthiş ince" bir klavye...


Microsoft şimdiye kadar ürettiği en ince klavye olan Bluetooth Mobile Keyboard 6000'ı resmen duyurdu. Bu yeni klavye özellikle netbook kullanıcıları düşünülerek üretilmiş durumda. Bu klavyenin özellikle, Bluetooth desteği bulunan fakat netbook'un kendi küçük klavyesinden memnun olmayan kullanıcıların ilgisini çekmesi umuluyor.

Klavye standart bir AAA pilden sadece birkaç milimetre daha kalın. Microsoft'un pek çok klavyesinde olduğu gibi Bluetooth Mobile Keyboard 6000'de de kullanım kolaylığı sağlayan eğimli tasarım tercih edilmiş durumda. Bu eğime yol açan 6 derecelik açı sayesinde daha ergonomik hale gelen ürün isteyenlere ek olarak bağımsız bir nümerik klavye de sunuyor. Böylece nümerik klavyeye ihtiyaç duymayan kullanıcılar klavye daha da küçük halde kullanılabiliyor.

2010 yılında tüm netbook'ların %55'inin Bluetooth desteğine sahip olacağı tahmin ediliyor ve bu istatistik aslında Microsoft'un bu ürünü ile önemli bir pazara hitap ettiğini de gösteriyor. Bluetooth Mobile Keyboard 6000'ın 90 dolar (yaklaşık 135 TL) ve ek nümerik klavyenin fiyatı 45 dolar (yaklaşık 67 TL) olarak duyuruldu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 278
favori
like
share