Fotoğrafçı Robert Buelteman, 80,000 vat elektrik vererek bitkilerin inanılmaz fotoğraflarını çekiyor ama bunu yaparken fotoğraf makinası kullanmıyor..

Tam on yıldır çalışmalarını sürdüren Buelteman, haftada 60 saat çalıştı bu çekimleri elde edebilmek için ve bu süre boyunca 80 adet özel teknikli inanılmaz fotoğraflar elde etti.


80 fotoğraf, 10 yıl için kulağa çok az geliyor ama kullandığı tekniği öğrenince, bu rakamın bile fazla olduğunu düşünenler çıkıyor.

Robert Buelteman, önce topladığı bitki örneklerini şeffaf olana kadar inceltiyor. Sonra ince bir fotoğraf filmiyle ****l levhaların arasına yerleştirilen bitki 80.000 volt elektriğe maruz kalıyor.

Bir levhadan diğerine atlayan elektronlar, bitkinin etrafındaki gazı yoğunlaştırarak, fotoğraf filminin üzerinde haleler oluşmasını sağlıyor. Daha sonra Buelteman filmi, fiber-optik bir kablodan gelen beyaz ışıkla boyuyor.

Tamamen karanlık bir odada gerçekleştiren bu işlemlerle alınan görüntüler, ışığı kıran ve değiştiren bir lens kullanılmadığı için, normal fotoğraflardan çok daha doğal renklere sahip oluyor.Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1891
favori
like
share
BİİLGEEE Tarih: 13.05.2010 01:07
çok güzeller bayıldımm....