The Imaginarium Of Doctor Parnassus - The Imaginarium Of Doctor Parnassus 2009 - The Imaginarium Of Doctor Parnassus Filmi - The Imaginarium Of Doctor Parnassus Vizyon Tarihi

The Imaginarium Of Doctor Parnassus 2009

Gösterim Tarihi: 12 Mart 2010

Oyuncular: Johnny Depp,Heath Ledger,Colin Farrell
Jude Law,Christopher Plummer

Yönetmen: Terry Gilliam

Senaryo: Terry Gilliam, Charles Mckeown

Yapımcı: Samuel Hadida, William Vince, Amy Gilliam

Görüntü Yönetmeni: Nicola Pecorini

Müzik: Mychael Danna, Jeff Danna

Tür: Fantastik, Gizem, Macera

Yapım: 2009 ~ ABD, Fransa, İngiltere, Kanada

Günümüzde geçen öyküde, gezgin bir tiyatro kumpanyasını idare eden 1.000 yaşındaki Doctor Parnassus, seyircilerine sihirli bir ayna vasıtasıyla gerçeğin ötesine gitme şansını sunmakta ve şeytan ile yaptığı anlaşma sayesinde başkalarının hayal gücünü yönlendirebilmektedir. Ancak artık şeytanın bu anlaşmadan kendine düşen payı tahsil etme zamanı gelmiştir.


Notlar

Heath Ledger filmin çekimlerini tamamlayamadan öldüğü için canlandırdığı Tony karakterine Jude Law, Johnny Depp, ve Colin Farrell eklendi. Bu isimler Tony'nin aynayı her geçişindeki farklı yansımalarına hayat verecekler. Ayrıca üç ünlü oyuncu da filmden para almayı reddedip, paranın Heath Ledger'ın kızı Matilda'ya verilmesini istemişlerdir. Yönetmen koltuğunda daha önce Fear and Loathing in Las Vegas, Brazil, Fisher King ve 12 Monkeys filmlerini yönetmiş olan Terry Gilliam yer alıyor. Filmde Doctor Parnassus rolünde Christopher Plummer, Şeytan rolünde Tom Waits yer alıyor.
The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009) Trailer

[YOUTUBE]j1Hkve3FSE4[/YOUTUBE]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 274
favori
like
share