uzun denemeler sonunda aver media trinity ekran kartı hakkında ilk önce kurulum cd sinden değil sitesindeki türkçe olmayan 2009/09 tarihli medıa center proğramını indiriyoruz,fakat kurmuyoruz bekliyor,daha sonra xp için ever medıa 706 ve 707 için ortak kullanılan 1.3.0.60 windows mce2005 1.25mb lık encoder ide indiriyoruz lakin onuda kurmuyoruz bu iki proğram masa üstünde beklemekteler,bu arada varsa daha önceki bir yükleme vs bunları proğram ekle kaldırdan kaldırmalıyız,şimdi bir başka yeni cihaz olan A706 pcı dvb-s spro2 nin aver tv 6 proğramını gene aynı siteden indireceğiz ( karışıklık olmasın diye 48,41Mbyt ) ve bu proğramı kuruyoruz ,ve tabii cihaz bulunamadı uyarısı çıkmakta! çünki bizim cihazımız 706 değil,ama sorun değil,daha önce indirdiğimiz ve bekliyen 1.3.0.60 encoder i çalıştırıyoruz ve proğram cihazı görmeye başlamıştır sağ altdaki ikon sarı renk almış ve uzaktan kumandayıda görmüştür.bu esnada proğramları kapatıp,gene aynı siteden türksat 3 a için verilen yamayı ( içinde aver için pdf ve kısa bir açıklama da var) gene masa üstüne rardan çıkartıyoruz,ve frekans patch setup exe yi tıklayıp çalıştırıyoruz,ve şimdi gene aver6 çalıştırıyoruz ve pdf dosyasındaki gibi ayarlara geçiyoruz.o proğramda ayarlar kısmında cihazımızın iki tane ve yeşil olarak 707 olduğunu gördükten sonra (NOT!bize lazım olan ikinci yani sonuncu cihazdır ve varsa birinci cihazın işaretini de kaldırmalı,iki tuner ve iki ayrı cihaz gözükmektedir biz ikinci nin ayarlarındayız) orda uygun anten ayarlarını giriyoruz ve uyduyu seçiyoruz,ben birinci uydu olarak 2-3a yı ikinci uydu olarakta 1c yi seçtim,ve gelişmiş ayarlara girmeden,ekstra bir ayar yapmadan,tara diyoruz ve bekliyoruz,tarama tamamlandıktan sonra,çıkan kanalların işaretlerini kaldırıp kanal menüsünde görünmesini engelliyebiliriz,uygula tamam deyip burdan çıkıyoruz.
hayırlı olsun aver tv6 proğramı çalışmakta,bunu kapatıp masa üstünde bekliyen aver medıa center proğramını kuracağız ama encoder yüklemeye gerek yok zaten yüklü çünki ve oda bunu istemez,başlangıç ayarlarında öncelikli cihaz olarak 2 yi seçmeliyiz ve anten ayarlarında ise ben swiç ve 22khz i seçtim birinci uydu için 3a yı ve ikinci uydu içinde 1c yi seçtim ve sürekli sonraki diyerek otomatik arama yahuttüm kanalları tara seçeneğine geldik sabırsız iseniz otomatik taramayı seçin ve kanalları bulmaya başlıyacaktır,tüm kanalları tara bayağı uzun zaman almakta ve ekstra yayınlarıda bulmaktadır,önce otomatik taratın ve sonra isterseniz boş vaktinizde tüm kanalları tara seçeneğine dönersiniz,tarama bitdikten sonra sonraki seçeneği sizden dijital radyo ( ben atla dedim) ayarlamanızı istiyecek bence atla deyin son deyin ve hayırlı olsun.bu arada aver media center de pip özelligi ile aynı anda üç canlı yayın aynı ekranda hareketli:) ve mükemmel hd desteğini söylemeyede gerek yok,cihaz harika ama kurulum da sıkıntı çekiliyor şu güne kadar kuran anlatan bilgi veren olmadığı için yada skystar proğramlarına yönlendirildiğimiz için bunları yazmak bilgiyi paylaşmak ihtiyacı hissetdim,başarılar ve sabır diliyorum,saygılarımla.:1:

nedim38 nedim38
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7916
favori
like
share
cuneytnacar Tarih: 28.01.2012 22:18
ben bu dediklerinizi tek tek okudum önceki kartımda aver a700pro idi sıkıntılıydı destek yoktu yine bu gun gidip trinity aldım belki duzeltmişlerdir diye aynı yazılım sorunları iğrenc bir arayüz yarın götürüp iade edicem bi tv izliycem diye kanser olmaya gerek yok bu averin kartları sıkıntılı !!!!!!!!!!!
gonuldagi42 Tarih: 11.06.2011 18:55
windows 7 64 bitte arkadaşın yöntemleriyle çok uğraştım. En sonunda kanlları göstermeyi başardım. şuan tarama yapıyor görüntü alamadım ama kanlları buldu.
Nalsıl yaptım Normal windows 7 64 bitte uydu ayarları çıkmıyor. Vista 64 biti kurdum. ilk çıkan ekrandan cihaz olarak 2. yi seciyoruz.sonra Türksat 2a 3a yı sonra türksat 1c eurosat 1 i seciyoruc disec i seciyoruz bunlar önemli. hiç bir kanal bulamayacak windows 7 64 bit encoder driveri yükledikden sonra kanalları buluyor. umarım faydalı olur. Aslında windows 7 de özellikle 64 bitte avermedia center çok iyi çalışıyor fakat uydu ayarları neden çıkmıyor anyalayamadım versiyondanmı ülke yazılındanmı elinde olan arkadaş link verecek arkadaş varsa siteye koysunda indirelim.

yaptıgım şekilde görüntüyüde aldım bu arada 225 kanal buldu.

hatam varsa düzeltiniz benimki Avermedia satelite trinity PCI E

EDIT : oldu Win7 Avermedia centerda 2. cıhazı secmemişim ama bazı kannallar donuyor, ses devam ediyor goruntu donuyor. 188 kanal var
planet turk Planet sinema diğer bazı kanallar donuyor. :20:
burakcakir77 Tarih: 28.02.2011 10:47
teşekkür
murat...seval... Tarih: 31.10.2010 06:55
2009/09 tarihli hiç bişey yok
murat...seval... Tarih: 31.10.2010 06:52
kolay gelsin elinizde varsa dosyaları rarlayıp paylaşırmısınız. bir türlü bulamıyoırumö
hbe Tarih: 19.05.2010 22:53
hiç karmaşık yollara gerek yok direk kurulum cd sinden mce kurun patch dosyasınıda indirin güle güle seyredin çok güzel yanlız dediğim gibi diseqc dedikten sonraki diseqc seçimlerini doğru yapmanız şart eğer çatıdaki bağlantıları bilmiyorsanız deneyerekte bulabilirsiniz çaresiz... yani birinci seçime önce türksat 2a3a olmadı kanal bulamadı 1.ciye hiçbiri dersiniz 2.ciye türksat2a3a dersiniz olmadı 3. cüye koyup diğerlerine hiçbiri dersiniz kanal bulana kadar... bunu diğer uydular içinde tekrarlıyabilirsiniz başka hiçbir programa ihtiyaç yok program çok güzel çalışıyor sadece ayarları doğru yapalım ve patch dosyasını indirelim. şifreli programlar içinde prog dvb süper çalışıyor onuda araştırırsanız internette cyberling le ilgili uyuma dikkat çekerim araştırın çok uzun çünki... cyberlingle ilgili ayarları doğru yaparsanız DVD kalitesinde pırıl pırıl kayıt yapıyorsunuz ben yapıyorum süper bir kart sakın pişman olmayın şu anda trinity rakipsiz uzak ara en iyisi tekrar söylüyorum diseqc seçimlerinizi doğru yapın hiç problem yok....
karizmaa_23 Tarih: 11.04.2010 11:38
iyi
kamakmuh Tarih: 20.02.2010 16:09
ya arkadaslar ben yapamadim bu kartı. ben uydu ayarlarını yapamiyorum. benim bagladigim uydu canagi digiturkun apartmanlara taktigi genel canaktan. bu canaktan yapamazmıyım. eutelsat w3 u cekıyor.
nedim38 Tarih: 08.02.2010 03:18
vista yahut windows 7 için avermedıa com tr adresinde avermedia trnity bulup yazılımlar içerisinden istenilen indirilebilir ki zaten belirtmiş tavsiyem türkiye için önerilen yazılım indirmek ve kurmak ayrıca encoder indirmek de gereksiz.
bir başka konu ise başlangıçta kurulumda öncelikli cihaz olarak analog mu yoksa dijital seçileceği tavsiyem önce analog anten kurulu ise aratmak ardından djitital arama yaptırmak gene en basit kuruluma sahib cihaz bence ötekileri en az pc mühendisi olmayı gerektiriyor amaç tv izlemek ise yeterli bir yazılım kurulumlarla vakit geçirmek kendini unutmak istiyorsanda öteki cihazlar ve yazılımlar denenebilir