VIA çok küçük boyutlara sahip bir anakart üretti. Minyatür bir anakart gibi duran bu platform küçük boyutlarına rağmen HD video oynatabiliyor.


Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre boyutları küçük ve fiyatı uygun olan HD video cihazları son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Son dönemde dizüstü bilgisayar satışlarının artmasının en önemli sebeplerinden biri de bu. Bu durumun farkında olan firmalar da bu ihtiyaca yönelik ürünleri piyasya sürmeye devam ediyorlar. VIA da bunlardan biri.
Şirketin piyasaya çıkardığı pico-ITX anakart çok küçük boyutlarına rağmen HDMI üzerinden 1080p videoya destek verebiliyor. EPIA-P720 Pico-ITX adlı bu kartın üzerinde VIA'nın en son piyasaya sürdüğü VX855 grafik işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci full HD çözünürlükte H.264 biçimli video oynatılmasına olanak tanıyor. Cihaz VC1, WMV9, MPEG 2/4 ve H.264 codec'lerine destek veriyor.

10 x 7,2 cm gibi oldukça küçük boyutlara sahip olan anakart fansız olarak çalışan VIA Eden ULV işlemcisi kullanıyor. 2 GB belleğe destek veren ürünün üzerinde HDMI, VGA ve USB portları yer alıyor.


Yazan: Emre Demiray
SDN - [url]http://shiftdelete.net[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 281
favori
like
share