Endüstrinin 100 Dolar seviyesinde satılan ilk dört çekirdekli mikroişlemcisi, AMD'nin masaüstü platformlarına güç veriyor ve çoklu ortamı hiç olmadığı kadar ekonomik hale getiriyor.


Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre; AMD, sistem entegratörlerine yönelik olan ve fiyatı 100 dolar seviyesinde olan ilk dört çekirdekli işlemcisini piyasaya sürdü. AMD Athlon II X4 olarak adlandırılan bu işlemci ATI Radeon HD 4200 grafik yongasına sahip olan AMD 785G yonga seti ile birlikte mükemmel bir fiyat/performans oranı oluşturmakla kalmıyor, pürüzsüz HD grafikleri ve harika bir Windows 7 deneyimini de birlikte sunuyor.

45nm işlemcilerin verimliliğini ve platformun daha serin ve sessiz bir sistem sağlayan tümleşik enerji yönetimi özelliklerini birleştiren AMD Athlon II işlemcisi, 75 watt gücündeki bir ampulden daha az enerji tüketirken harika bir Blu-ray film deneyimi sağlayabiliyor.

AMD Athlon II X4 620, benzer fiyatlı rakip işlemcilerle karşılaştırıldığında, yüksek performansın yanı sıra, genel kullanıcıların daha az zamanda daha az parayla daha çok iş yapabilmeleri ile ilgi çekiyor.AMD Athlon II X4 620 işlemcisinin kullanıldığı AMD Genel Kullanım Masaüstü Platformu, genel deneyimi iyileştirmek için AMD yazılımlarından destek alıyor. Örneğin ATI Stream teknolojisi, donanım hızlandırmasını mümkün kılarak HD videoların dönüştürme hızını yükseltiyor ve içeriklerin taşınabilir cihazlara daha kısa sürede aktarılmasını sağlıyor.

AMD Business Class teknolojisi sayesinde kurumsal kullanıcıların deneyimleri de iyileştirebiliyor. AMD, bu ikinci nesil ticari platformu ile, endüstri ortaklarının müşterilerine üstün değer, olağanüstü enerji tasarrufu ve daha kaliteli görsellik içeren çeşitli boyutlarda sistemler sağlamasını mümkün kılıyor. Platform ayrıca temel yönetim, güvenlik ve sanallaştırma özelliklerini desteklediği için, günümüz şirketlerinin ihtiyaçlarını da karşılıyor. (shift delete)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 355
favori
like
share