İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleştirilen “Miş’li Sanatlarda Görünmeyen Eller Projesi”nin ikinci grubunu oluşturan 60 kursiyer 4 Eylül 2009 Cuma günü 9:30 – 12:30 arasında Devlet Tiyatrolarının Macunköy Sosyal Tesisleri’ndeki İş Atölyelerini gezdi.


Projenin 90 kişiden oluşan ilk kursiyer grubu 21 Ağustos 2009 tarihinde atölyelerdeki eğitim gezilerini gerçekleştirmiş, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin’den çalışmalar hakkında bilgi almışlardı.


Proje koordinatörü Gülşin Ural başkanlığında atölyeleri gezen kursiyerler, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aynı gün aynı mekanda yapılan toplantıda ise Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin kursiyerlere genel faaliyetler hakkında bilgi verdi.İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 21 Kasım 2008 tarihi’nde başlayan Miş’li Sanatlarda Görünmeyen Eller Projesi’nin eğitim faaliyetlerinin ilki Ekim 2009 tarihinde bitiyor. Bu eğitim projesi: Türkiye’de faaliyet gösteren Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi, Şehir Tiyatroları, Özel Tiyatrolar ve diğer tüm “sahne sanatları alanlarında” ihtiyaç duyulan; Sahne terzisi, sahne perukacısı, sahne kunduracısı, sahne makyajcısı, sahne şapkacısı, sahne ressamı alanlarında, işgücü ihtiyacına cevap verebilecek nitelikler ve becerilerle donanmış, eğitimli ve alanın pratiklerini de deneyimlerine katmış bir işgücü yetiştirmek ve bunu sürdürebilir bir programlama ile geleceğe de taşıyabilecek şekilde tasarlanmış, nitelikli işsiz gençlerin istihdama kazandırmayı hedefliyor.


Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından desteklenen, İŞKUR tarafından yürütülen ve izlenen “Miş’li Sanatlarda Görünmeyen Eller Projesi”; İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Devlet Tiyatrosu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği bir eğitim projesidir.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 357
favori
like
share