Angela Savelli’nin yazdığı ve yönettiği Durdu Kundakçı’nın dilimize çevirdiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “DON GİOVANNİ VE UŞAĞI PUNCİNELLA” adlı oyun 25,26 Eylül 2009 tarihlerinde İtalya’nın Floransa şehrinde sahnelenecek.


Reji yardımcılığını Nesrin Üstünkanat’ın, reji asistanlığını Ceren Karahan’ın üstlendiği oyunun: Dekoru Elena İvanova, kostümleri Hakan Dündar, ışık tasarımı Zbigniew Wichlacz tarafından hazırlandı. Beste Nicole Piovani’ye, müzik düzeni Can Atilla’ya ait.


Don Giovanni’yi Suat Karausta’nın canlandırdığı oyunda diğer rolleri: Tolga Tekin, Serap Engin, Murat Özgen, T. Tolga Tecer, Zeynep Yasa ve Ebru Uysal paylaşıyor.


Orkestra’da ise: piyano’da Hatice Ayşe Ediz, keman’da Ayşegül Yaylalı – Esin Bakırcıoğlu; flüt’te Yaprak Oktay – Müjde Akden; perküsyon – bateri’de Soner Özer; Gitar – Cello’da Ediz Şekercioğlu; klarnet’te Ceyhun Anıl; klavye – sintisizer’de Fırat Akarcalı; kontrabas’ta Umur Koçan – Ertuğ Torun görev alıyor.“Don Giovanni’nin Binlerce Yüzü: Kültürlerin Kesişmesi” etkinliği, kültürel anlamda zengin Don Giovanni (Don Juan) karakterinin üzerine kurulu çağdaş bir tiyatro yapıtı “Don Giovanni ve Uşağı Pulcinella” müzikal komedisini ve buna bağlı atölye çalışmalarını kapsıyor. Etkinliğin amacı bir tiyatro eseri etrafında farklı milletlerden, inançlardan ve kültürlerden gelen insanları biraraya getirerek kültürler arası bir hareket yaratmaktır. Etkinlik aynı zamanda Avrupalı sanatçıları Türk halkı ve tiyatro organizatörleri ile tanıştırıp Türk sanatçıların ve çalışmalarının kalitesine Avrupa kamuoyunda dikkat çekerek Türkiye ile Avrupa arasındaki ilişkileri canlandırmayı amaçlıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 642
favori
like
share