Minardi'yi satın alarak Formula 1'de 2 takıma aynı anda sahip olan Red Bull'un milyoner patronu Dietrich Mateschitz yavaş yavaş yeni takımı ile ilgili planlarını açıklamaya başladı !.. Takımın pilotları şekillenirken, merkezin de Faznza'da kalacağı belirtildi !..


Red Bull tarafından satıl alınan Minardi takımı merkezini İtalya'da tutmaya devam edecek !.. Enerji içeceği Red Bull'un milyoner sahibi Dietrich Mateschitz konu ile ilgili açıklamasında Minardi garajının ve takımın İtalya'da her zaman olduğu gibi kendi yerinde Faznza'da kalacağını belirtti ve takım üzerinde geliştirmeler yapılacağını açıkladı !..

Geçen Kasım ayında Jaguar'ı Ford'dan satın alan Red Bull, Minardi'yi de alarak Formula 1'de 2 takıma birden sahip olmuştu !..

Takım patronu Dietrich Mateschitz devam eden açıklamasında Minardi'yi Red Bull'un çaylak takımı yapmak istediğini ve Minardi'de geleceğie damgasını vuracak ekip ve pilotlar yetiştirmek istediklerini belirtti !..

Avusturyalı Christian Klein ile aynı koltuğu paylaşan Red Bull'un 3.pilotu İtalyan Vitantonio Liuzzi'nin önümüzdeki sezon Minardi'nin %99 2. pilotu olacağını açıklayan Mateschitz yanında da Amerikalı Scott Speed'in gelebileceğini belirtti !..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 315
favori
like
share