Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı ve olay sonrasında yaşam mücadelemi sizlerle paylaşmak istiyorum

[COLOR=DarkOliveGreen]Günlerden cuma günüydü 6. sınıfa gidiyorum, öğlenci idim, okuldan çıktım eve gidiyorum bizim evin büyük bir bahçesi vardı eve kapısından girmeden bahçeden geçmek zorunda kalıyosun çok güzel bir bahçeydi o bahçeden geçerken babamın yengelerini gördüm halı yıkıyorlardı kolay gelsin diyerek eve yol aldım evde de annem, babannem ve dedem vardı babam şehir dışında idi amcamlarda işteydiler, eve girdim üstümü değişip elimi yüzümü yıkadım ve sonra ödevlerimin başına oturdum, ödevlerimi yaparken bir yandanda annemleri dinliyordum; Almanyadan dayımın geldiğidini söylüyordu annem annesine ve ben dayımı çok seviyordum dayımın geldiğini duyunca anneme anne ben dayımlara gidiyorum akşam yemeğini orada yerim dayımla birlikte annemde oğlum git dedi,bende hemen hazırlandım dış kapıdan çıktım babamın yengesi seslendi bende buyur dedim babamın yengesi bana oğlum şu ötedeki ceviz ağacının altında kasa var onu al gel halıları üzerine koyacaz kuruması için bende oraya doğru yol aldım, babamın amca çocuklarıda evin çatısında temizlik yapıyorlardı 8.kat oluyor.ben kasayı aldım geliyorum bahçeye doğru tam bahçeye geldim annem seslendi başımı yukarı kaldırmaya fırsat bulamadım büyük bir saat mermeri başıma düşmüştü alnıma vuruyor ve çeneme kadar yarıyor sağ gözümü kaybediyorum ve sağ elmacık kemiğim kırılıyor.başımın içi görünüyormuş, küçük yengem bayılmış büyük yengem beni kucağına alarak elleriyle başımın iki yanında tutarak yarık yere baskı ugulamaya çalışıyormuş yani mermer vurunca yüzün sağ tarafı bir tarafa düşmüş.babamın yengesi beni kucağında tutuyor o sıra amacam işten geliyor tesadüf işte beni kucağına alarak caddeden bir araç dururup hen yakın hastahaneye götürüyor ve hastahaneye ulaştığımızda burasıda ilginç tarafı hemşireler ve doktorların bir kaçı bayılıyor o kadar kötü bir durumdaymışım :S bizim bütün sülale hastahaneye doluşuyor doktordan gelecek haberi bekliyorlar.Doktor gelmiş babamın süt kardeşi sormuş yeğenim kurtulacakmı doktor yaşama ihtimali %1 yaşamaz yani deyince babamın süt kardeşi doktora saldırmış.Ortalık karışmış ben bu arada can çekişiyorum :( sonra beni o hastaheden başka bir hastahaneye sevk etmişer işin ilginç yanı ya oradaki hemşirelerde bayılmış :S ben bir ara kan kusmuşum babaannem söyledim kustuktan sonra kendime gelmişim sonra gene bayılmışım beni hemen ameliyata almışlar mermer beyine akdar inmiş çünkü :S ve benim ameliyat 9 saat sürmüş hem hayati müdahale hemde ameliyat 32 fazla yüzüme dikiş attılar, ve ameliyattan çıktıktan sonra doktor %25 vermiş ve 2 ay yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyorum ve kendi bünyemle ve vucüt direncimle yaşıyorum.Arkadaşlar aranızda üzülecek olanlar olabilir hakkınızı helal edin ben halime şükrediyorum

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 972
favori
like
share
Firari Sevdam Tarih: 28.09.2009 09:41
Güzel yorum ama bu benimki çekilecek dert değil
Sari Menekse Tarih: 27.09.2009 12:07
Insaniz, etten, kemikteniz. Duygularimiz, zaaflarimiz var. Her günümüz bir birine uymaz.
Kalbimiz; nefsimiz ve cevremiz de yasadigimiz her sey icin her an mücadele icinde olabilir.
Bize agir gelen, adeta midemize oturan durumlarla karsilasabiliriz. Önemli olan pes etmemek, bosluga düsmemek icin savasmak gerek.
Kalbimizden Allah'a olan inancimizi, O'na olan güvencimizi her an aklimiza getirmemiz gerek. Her insanin bir derdi mutlaka var. Bize basit ve cözülür bir sorun olarak görünebilir.
"Allah dagina göre kar verir" derler ya. Rabbim kimsenin kaldiramayacagi yükü vermez.
Önemli olan; mücadele, mücadele, mücadele...
Firari Sevdam Tarih: 26.09.2009 17:28
İNŞALLAH sizi üzmedim arkadaşlar
Firari Sevdam Tarih: 23.09.2009 21:33
[COLOR=LightBlue]bakmayın öle konuştuğuma içim içimi yiyor kendimi öldürmeye bile başvurdum çok fazla üzüyor beni bu durum :S kardeşlerim bile yüzümle alay ediyor
sonosmanlı1134 Tarih: 23.09.2009 18:25
öncelikle geçmiş olsun kardeşim
allah böyle acıları kimseye göstermesin
bundan sonraki hayatında başarılar dilerim
RoSe_SüM Tarih: 23.09.2009 18:21
çok geçmiş olsun arkadaşım.. bu durumda başka bir insan olsaydı.. senin gibi olamazdı.. çok etkilendim ki etkilenmemek elde değil.. allah korusun böyle bişey kimsenin başına gelmez inşallah..
Firari Sevdam Tarih: 23.09.2009 10:43
amin kardeşim
Terakkiperver Tarih: 22.09.2009 23:43
Geçmiş olsun kardeşim.Anladığım kadarıyla yüzünüzün doğası belki bozulmuş olabilir ya, ne kadar şükredilse azdır..Hayatın acı gerçekleri her zaman başımıza gelebilir..Hepimizi Allah muhafaza buyursun..
UMUT KARANFİLİ Tarih: 22.09.2009 21:36
GEÇMİŞ OLSUN.ÇOK ÜZÜLDÜM.ALLAH BİRDAHA BÖYLE ACI OLAYLAR YAŞATMASIN.