Aşağıdaki yazı müslüman bir genç arkadaşımızın. Gazete gençlere nasihatler veren bir yazara şu zamandaki çektiği sıkıntıları dile getirmiş.

"Selamunaleyküm Hocam.

Yazılarınızı birkaç ügndür okuyorum ve beğeniyorum. Size anlatmak istediğim konuyu ister yazınızda belirtir,istersenizde okuduktan sonrada bana cevap gönderirseniz sevinirim.

Ben şu anda 24 yaşında Müslğman bir gencim. Bundan 6 yıl öncesine kadar namaz kılmıyordum ve günahlarada açık durumdaydım. Şimdi ise durum değişti. Yani etrafımdaki arkadaş çevrem bana tamamen yüz çevirdiler. Bana hoca naber, hoca git camiye imam seni çağırıyorlar gibi laflar söylüyorlardı. Şu an hiç arkadaşım kalmadı diyebilirim. Benim sıkıntım aslında bu değil, benim sıkıntım şu kızların ve kadınların teşhirciliği,kırıtarak yürümeleri,cilveleri.Müslümanım demelerine rağmen istedikleri gibi yaşamaları. Diskoya, barlara, eğlenmeye hatta zinaya kadar var. Zaten şu yaşa kadar bakire oldunuzmu gülüyorlar. Beni öyle bi hale getirdi ki bu durum, inanın kıldığım namazdan da yaptığım ibadetlerden de birşey anlayamaz oldum. Ve bana da söylenen "Senin hiç kız arkadaşın yok olum,sana hiçbir kız bakmıyor zaten,çirkinsin,pasifsin birde Cennette Hurilere mi sahip olacağını sanıyorsun, dünyadakiler sana baktımı da ahirettekiler bakacak" gibi laflar beni yedi bitirdi. Artık yok olsam, hiç şu yaşadıklarım olmasaydı diyorum. İntiharın küfre sebep olmadığını bilseydim belki denerdim. İşte benim ve emininm ki diğer Müslüman Genç kız ve erkek arkadaşlarımında sorunları. Artık kapalı dediğimiz kızlar bile neler yapıyor hocam bana anlatılıyor ama söylemek istemiyorum.

Ama şunuda belirteyim; Bu duruma gelmeye neden olan kız ve erkek, Müslümanım diyen insanlarımız, kardeşlerimiz tövbe etmezlerse ve Allahta hakkımızı soracaksa ben onlara hakkımı bu dünyada da ahirette de helal etmiyorum ve Allah onlara Cennetin yüzünü dahi göstermesin diye de belirtiyorum. Belki bunu okuyan olurda tekrar düşünürler İnşaallah. Eğer okuduysanız lütfen cevap yazınız hocam.Allaha emanet olun."

Evet ne düşünüyorsunuz Müslüman Kardeşlerim.
Alıntıdır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 390
favori
like
share
UMUT KARANFİLİ Tarih: 25.09.2009 15:45
HAKLISIN SANA KATILIYORUM.
sayegox Tarih: 20.09.2009 20:09
tesekürler