Yunan Birisi için Dinini değiştiren insanın yaptığı doğrumudur?
Ben Şahsen lanet ettim. sizin görüşleriniz nelerdir?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1570
favori
like
share
bilinmez Tarih: 14.04.2006 22:55
Bence böyle bir soru sormak bile yalnış ama; Tuğce, kim olduğunu ne olduğunu bilmiyordur, bilse yaptığının çok yalnış olduğunu bilirdi o yaptığının bilincide değil. Aşk uğrununa derler büyük ihtimalle ama onlar aşktan ne anlarki onlar için aşkta sadece beraberlikten ibarettir.
DermanAbi Tarih: 04.04.2006 20:25
[COLOR=orangered]Bu Soruyu veya Bu Merağını Direkt Olarak Sorabilirdin. O İnsan ile Örnek Göstermek Yerine Farklı Duyarlılıkla Temin Edebilirdin Cevabı... Bilgilendiren Değerli Dostlara Teşekkürler...
meslek Tarih: 04.04.2006 17:41
kaybetdiklerimzi bırakalım ıslam icin calışalım [ hüküm allahındır]
AliBAYIR Tarih: 13.03.2006 20:49
Bu konuda konuşup yorum yapmaya değmez. Nesine yorum yapacan ki böyle konu gündemimizde hiç olmamalı
zoziii Tarih: 09.03.2006 02:12
Yanlis bir karar verdi bence, cünkü onun dinini degistirmesindeki maksat dinle alakali degil! Yani söylemek istediyim o hiristiyan dinine inanip degistirmedi dinini, evlendiyi kisi icin degistirdi. Ondan pek fazla yorum yapmak istemem, ama bence bu bayan, yarin bosanma gibi bir olay olursa yine kendi dinine döner, ki ne fayda sonucta inanmadiktan sonra bi faydasi yok bence. Yani o insanin Islam dininde kalmasi veya kalmamasi bosssssssssssss !!!

Son birsey demek istiyorum, yazimda hatalar olduysa afola, ancak bukadarini becerebildim :3:
Gıcık Şirin Tarih: 08.03.2006 21:09
İslam iken din değiştirenler(gerçi söz konusu kişinin "müslümanım" dediği yıllarda İslamı ne kadar bildiği ve yaşadığı da herkes tarafından biliniyor ama neyse) ya da gayrımüslimler.. Ayrı olan bir yanları yok.. Hepimizce malumdur ki istediği dine inanmak ya da hiç bir dine inanmamak kişinin kendisine tanınmış bir haktır.. Evrensel hak değil, direkt olarak Allah(cc) tarafından sunulmuş bir haktır.. Allah(cc) insanlara sunduğu bu hakkı onların elinden almak hele ki bir müslümanın bunu yapması kesinlikle din le bağdağmayan bir tutumdur, hatta zulümdür..

Tuğçe Kazas ve onun din değiştirmesi kötü bir örnek teşkil eder mi? Felsefi olacak ama; "Kötü olandan örnek değil ibret olur!" Onun din değiştirmiş olması bizim çocuklarımızı kötü etkilememelidir.. Daha doğrusu çocuklarımızı bu gibi bir durumdan koruyacak kadar Allah sevgisi ile doldurmak bizim temel görevlerimizden biridir..

Ve hiç bir zaman yapmadığımız bir şeyden bahsetmek istiyorum arkadaşlar izninizle.. Bu olaydan kendimiz adına bir pay çıkarmalıyız ve dönüp biraz da kendimize bakmalıyız.. "Elhamdulillah müslümanım!" deyip de asla ve asla bir müslümana yakışmayan hareketlerde bulunanlar biziz.. Hoşgörümüzü kaybedip her gördüğümüz pisliğe tükürenler yine biz.. Dini sadece günde beş vakit namaz ve yılda bir ay oruçtan ibaret esanıp salih amal peşinde koşmayanlar da biziz.. Biz böyle olduğumuz için oluyor bunlar..
Bakın size bu konuyu pekiştirmesi açısından bir örnek de vereyim.. Malının 40'da birini fakire vermek (zekat) dinimizce farz kılınmıştır.. Günümüz koşulları ile 40 gr altın sahibi olan biri 1 gr altınını ya da onu karşılayacak mal veya parayı zekat olarak vermelidir.. Sırf bunu yapmamak için bile bile 40 değil de 39 gr altın alan birini tanıdım ben..
Biz eğer dinimizi böyle yaşarsak elbette birileri de bu dinden çıkar..

İslam alemi olarak en büyük sorunumuzdur dönüp kendimize bakmamak.. Bilin ki o kadın din değiştirince ne kadar dibe battı ise biz de o kadar battık.. Allah affetsin artık!
NaZ Tarih: 06.03.2006 23:11
Yüce RABBIM kimseyi dogru yoldan sasirtmasin, bence kendine yazik etti :18:
MaRaBoGLu61 Tarih: 06.03.2006 22:00
yatacak yeri yok bunu kitap söylüyor

yazik yani
aaliyah_06tr Tarih: 06.03.2006 21:54
amin habibi kardesim! Rabbim bizi dogru yoldan saptirmasin!