ozon yağı - vücut bakımı - ozan yağı yararları
Ozon Yağı ; Mucizevi yağ


Ozonlanmış yağ cilt bakımı konusunda devrim niteliğinde. Saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağı içinde jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor.

Bebek gibi bir tene sahip olabilmek ozonlanmış yağla mümkün. Sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, güçlü bir cilde sahip olabilmek için ozonlanmış yağ en uygun çözüm.

ozon nedir ?


Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler.Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur.

Günümüzde, ozonun bir çok yararından faydalanmak amacı ile ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozon terapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozonterapi yapan binlerce klinik vardır.


Ozon Nasıl Yağlanır?

Ozon, zeytinyağı içine uzun zaman aralıkları kullanılarak ilave edildiğinde, zeytinyağı ozonu içinde tutarak koyulaşır. Bu jel soğutulduğunda ozonu yıllarca içinde tutar.

Ozonlanmış yağ cilde uygulandığında cilt hastalıkları üstünde çok olumlu etkiler göstermiştir. Özellikle yanıklarda bu etki çok fazladır. Kesinlikle sizi incitmez ve büyük olasılıkla mükemmel sonuçlar yaratır. Bir kez yağ ozonlandığı zaman soğutucuda bozulmadan çok uzun süre kalır.

ozonlanmış yağ vücuda nasıl uygulanır?

Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür.

Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder.

Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

ozonlanmış yağın etkili olduğu rahatsızlıklar

Ozonlanmış yağ Avrupa’da yüzyıllardır deri rahatsızlıklarını yatıştırmak ve tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sır, ozonun çok saf zeytin yağıyla birleştirilmesindedir. Çünkü ozonlanmış yağın değişimleri çok hızlıdır ve etkisini birkaç günde gösterir.

Ozon, lezyonlardaki oksijen stoğunu arttırır. Yara tedavisini ilerletip hızlandırır. Bacteria, fungi , fotozoa gibi virüsleri yok eder. Bu mikroplar genellikle anaerobiktir. Oksijene aç ortamda gelişirler.

Ozonla ( oksijenin çok aktif hali ) temas ettiklerinde hücre duvarları yok olur. Ozon bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

Ozonlanmış yağ;
egzama, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroidler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılabilir. Ayrıca soğuk aldıysanız göğsünüze masaj da yapabilirsiniz.

Akne için;
Yüzünüzü yıkadıktan sonra sonra günde iki kere ozonlanmış jeli uygulayın. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.

Sporcu Ayakları için;
Temiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kere uygulayın.Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar. Çürükler; Ozonlu jeli çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.

Kesikler, yaralar için;
Ozonlu jel her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Çünkü mükemmel bir antiseptiktir. Çok hafiftir kesinlikle acı yapmaz, günde iki kez uygulayabilirsiniz..

Kepek ve kafa derisi problemleri için;
Saçınızı yıkayın. Daha sonra ozonlu jeli saç derisine uygulayın.Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.

Egzema için;
Günde 2 kez derinizdeki etkilenmiş bölgelere uygulayın. Lipodermic banyo için 1 çay kaşığı ozonlu jeli suya katın.

Pişik için;
Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozonlu jel katmayı unutmayın.

Baş ağrısı için;
Ağrıyan bölgenize 1-2 damla ozonlanmış jel ile masaj yapın.

Hemoroid için;
Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozonlanmış jeli uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

Sinek ısırıkları ve arı sokmaları için; Ozonlanmış jeli etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı çabucak yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardım eder.

Kas Ağrıları için; Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozonlanmış jel özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir.

Tırnak mantarı için;
Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozonlu jelle ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz,Günde iki kez uygulayın.

Ter için;
Ozonlu jel , hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmez.

Güneş yanıkları için;
Ozonlanmış yağ güneş yanıklarından hemen kurtulmanızı sağlar.Kabarmaları engeller.

Çatlak Dudaklar için;
Ozonlu jeli dudaklara uygulayın.Çabuk ve kesin sonuç.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 19626
favori
like
share
mydg Tarih: 31.01.2012 11:24
edit
dumanalti Tarih: 04.08.2010 17:50
ozan yağı - ozon yağı faydaları - ozon yagi - ozon yağının faydaları - ozon yağı fiyatı - ozan yaği - ozan yağının faydaları
OZON NEDIR

Ozon , aktif oksijendir.Her ozon molekülü üç oksijen atomundan olusur. Atmosferin dis kisimlarinda Ültraviyole Isinlarinin,alçak kisimlarinda ise,simsek ve yildirim aninda ortaya çikan elektrik arklari ile olusur.Genellikle yagmur ve firtinalar sonrasi duyulabilen temiz ve taze hava bunun neticesidir.
Ozon , dogadaki en kuvvetli ve dogal dezenfektandir, mikrop kiricidir. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku birakmaz. Ozon kararsiz yapisi ve kisa süre sonra tekrar Oksijene dönüstügü için DOGALDIR ve YAN ETKISI YOKTUR.Diger kimyasal dezenfektanlara güre (örn;Klordan 3000 kat daha güçlü) çok üstündür.Kisaca Ozon; en etkili oksidandir, kuvvetli bir mikrop, bakteri öldürücüdür, çevre dostudur, atik birakmaz, dogaldir, koku ve renk giderilmesinde kullanilir.


OZONLU YAG

Bugün dünyada pek çok Ozon Terapi merkezlerinde kullanilmakta olan bu yag pek çok hastaligin tedavisinde yardimci unsur olarak kullanilmaktadir. Hastaliklarin yani sira estetik ve kozmetik sektöründe de pek çok ürünün hammaddesi olarak bu yagdan faydalanilir. Bazi yabanci arastirma firmalarinin yapmis oldugu arastirmalar neticesinde bu yagin ;


* Cildin Yenilenmesi ve Genç Görünüm
* Deri ve Hücre Canlandirilmasi
* Kuru Ciltler
* Yaniklar ve Günes Yaniklari
* Kirisiklarin Giderilmesi
* Mayasil ve Egzama
* Ari,sivrisinek ve böcek sokmalarinda
* Sivilcelerde
* Masaj ve Spa Salonlarinda ve Kas agrilarinda masaj yaparak
* Bayanlarda Sellülit ve Varis tedavisinde
* Sedef ve Vitiligo gibi cilt lezyonlarinda
* Cilt ve tirnak(Onikomikosiz) Mantarlarinin tedavisinde
* Grip-Nezle durumlarinda burun yoluyla
* Agiz Pamukçuklarinda,Aft-Uçuk tedavisinde
* Hemoroid tedavisinde

*
Kullanimi mevcuttur.


Bu yag vücudun her yerine sürülebilmesinin yani sira, içilerek, kulak içine, burun içine internal uygulamalarda da kullanilir.Hiçbir katki maddesi yoktur.


Yagi vücudumuzda kullandigimiz durumlarda; mümkünse gece yatmadan evvel kullanimi uygundur. Böylece sabaha kadar ozon vücut tarafindan emilimine edilecek ve yag sürülen bölgenin uzunca müddet su ile temasindan kaçinilmis olacaktir. Böylece yagin daha etkili bir kullanimi saglanir.

DIKKAT: Lütfen Ozonlu yagi kullanir kullanmaz dklik>tekrar buzdolabinizda saklayiniz. Kesinlikle dondurucu bölümüne koymayiniz. Hafifçe donma gördügünüz durumlarda bu yagin etkisinde en ufak bir kayba yol açmaz. Böyle durumlarda çözünmesi için 5 ile 10 dk. bekleyebilirsiniz.

Kullanim miktari olarak; Yüzünüzün tamami için yarim çay kasigi yeterlidir. Kullanacaginiz bölgenin temiz olmasi ve sadece islanacak kadar sürülmesi yeterlidir.

Ürün, Saglik Bakanliginin izni ile üretilmektedir.

DR. HANSLER OZONASAN’IN GÖRÜSLERI
Ozonize natürel yagin ciltte kullanilmasi 1870'lere dayanir. 1950'ler de Avrupa'da popüler hale gelmistir. Bu durum içersinde pek çok tibbi yayin vardir.

Ozonize natürel yag cildin iltihapli durumlarinda “(dermatitis) ki bu gurupça kontakt dermatit atopic dermatitis, seborrheic dermatitis ve s***kça bacak toplar damar yetmezligi(varis) esliginde görülen staz dermatitis sayilabilir etkilidir.

Ozonize naturel yag cildin mikrobik enfeksiyonlarinda örnegin stafilakoksik nedenli cellülitis, impetigo, ecthyma, erysipel, fuliculitis, fronkl, karbonkül, yumusak doku enfeksiyonu(hidradenitis suppürativa) tirnak yatagi iltihabi (pronychia), erythrasma, yüzük seklinde yüzeysel mantar enfeksiyonlari (dermatophytes), candidiasis de, psoriasis, ilaç döküntüleri, erythema multiforme, erythema nodosum, granuloma annulare de etkinligi görülmektedir.

Ozonize natürel yag yatak yaralarinda (decubitus) ve cerrahi sonrasi sekonder enfeksiyonun önlenmesine basari ile kullanilir.

OZON YAGININ KULLANIM SEKILLERI – BIOGREEN OZON YAGI
BioGreen Ozon Yagi, istenilen bölgeye birkaç damla damlatilarak masaj yapilir.

Aft ve agiz yaralarinda bir iki damla ozonlu yag pamuga damlatilarak agiz içi silinir yada küp seker üzerine damlatilip pastil gibi emilebilir.

Selülit ve varis için bileklerden yukari dogru masaj yapilarak uygulanmalidir.

Uçuk ve dudak çatlaklari için gece yatmadan önce sürülmelidir.

Pisik ve kizarikliklarda bölgeye uygulanmali uzun süre su ile temas edilmemesi saglanmali, en ideal gece uygulanmasidir.

Sinir sikismalari eklem ve kas agrilarinda yedirilerek masaj yapilmali gün içerisinde tekrar edilmelidir.

Cilt bakiminda hücrelerin yenilenme sürecini desteklemesi için gece yatmadan önce birkaç damla ozonlu yag cilde tatbik edilmeli ve sabaha kadar beklemelidir. Uygulandigi bölgede kan akisini sagladigi için agrilarda yorgunlukta uygulanmalidir.

Açik yara ve yanik üzerine uygulamalarda kisa sürede basarili sonuçlar alinabilmektedir. Açik yara üzerine tatbiki yine birkaç damla damlatilip bölgenin sarilmasi seklinde olmalidir.

Kizarikliklar ve alerji içinde kullanilmaktadir. Saç derisinde kasinti ve pullanmayi günlük düzenli kullanimlar sonunda gidermektedir. Sedef-egzama gibi birçok alanda kullanimi mevcuttur.

Yapilan bilimsel çalismalara göre “ ozonlu yag ” kullanimindan sonra en belirgin duygu kisinin kendini daha iyi ve zinde hissetmesidir. Uzun süreli korunabilmesi için her kullanim sonrasinda agzi kapali olacak sekilde buzdolabinda saklanmalidir. Dondurucu bölüme konmamalidir.

OZON YAGININ ETKILERI –
*
Ozon kozmetik ve dermatolojik rehabilitasyon yöntemi olarak çok genis bir aga sahiptir. Bu nedenle hangi alanlarda ve hangi sekillerde basari oldugunu uzun uzun anlattigimiz faydalari sayfamizi ve ozon yaginin mucizeleri makalelerimizi mutlaka okuyunuz”

Kozmetik etkileri olarak, cilde sürüldügünde cilt hücrelerinin oksijen ihtiyacini karsilar, cilt hücrelerinin dogal yakiti olan oksijen hücrelerin yenilenmesini saglar, günes isinlarina karsi dünyamizi korudugu gibi cildimizi de korur bu nedenle, günesten olusan, cilt lekelerini yok eder, günesin cildi yaslandirmasina engel olur, hücre bölünmesini arttirmasi nedeniyle kirisikliklari azaltir ve uzun süreli kullanimda yok eder.

Dermatolojik etkileri olarak, tibbin yilladir yaptigi tüm klinik arastirmalar, ciltte hastalik olusumuna sebep olan birçok patojenin ‘anaerob' yani oksijensiz ortamda gelisen bakteriler oldugunu kanitlamistir. Bu bakterilerin bulundugu ortamdaki oksijen seviyesi arttigi zaman yasayamazlar. Ozon yaginin kullanildigi derideki bakterilere ulasan oksijen sayesinde bu bakteriler yasayamaz ve ciltteki hastalik, yara yahut iltihap yok olur. Ozon yagi anti bakteriyel ve anti fugnal yapiya sahiptir.

Faydalari arasinda sivilcelerden sivilce izlerine kadar birçok deri görünümü bozuklugu ve cilt hastaligi kolayca tedavi edilebilmektedir. Tüm bunlara ragmen kimyasal ilaçlarin tam tersine hiçbir yan etkisi yoktur.

#
OZON YAGININ FAYDALARI

Iyilesmeyen yaralar, (Diabetik Ayak Yaralari)
: Özellikle seker hastalarinda sebepsiz olusan ve zor iyilesen yaralarin iyilesme süreçlerini hizlandirmakta.


Kanser :
Kanser hastalarinin kemoterapiden gördükleri zararlari azaltmakta hücre iyilesmesini, hücre yenilenmesini hizlandirmakta.


Kas, eklem ve Romatizmal hastaliklar
: Büyük eklem romatizmasi, Ailevi Akdeniz Atesi (FMF), eklem romatizmasi, kas yirtilmasi, kas gerilmesi gibi agrili hastaliklara sebep olan iltihaplarin iyilestirilmesinde.


Virüs kaynakli hastaliklar:
Virüslerin organizmalara verdigi zararli etkilerin azaltilmasinda ve giderilmesinde.


Böbrek fonksiyonlarinin düzenlenmesi
: Idrar zorlugu, mesane iltihabi, sistit gibi idrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarinin iyilesme süreçlerinin hizlanmasinda ve koruma amaçli kullaniminda.


Cilt hastaliklari:
Günes yaniklari, cilt lekeleri, sivilce izleri, kirisikliklar, cilt sarkmalari, sedef hastaligi, ürtiker, melenin yapi bozuklugu, ciltte renk farkliliklari ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastaliginda.


Göz hastaliklari:
Görme bozukluklari, arpacik, göz iltihabi, kuru göz gibi tüm göz hastaliklarinda.


Bagirsak hastaliklari:
Tuvalete çikma bozuklugu, bagirsak kanseri, kolit, tenya, kil kurdu, solucan gibi parazitler ve tüm bagirsak fonksiyonlarinin tedavisine destek olarak.


Nörolojik hastaliklar
: Sinirsel hastaliklar, buna bagli gelisen vücut fonksiyon aksakliklari, kas yapisini bozan sinir hastaliklarinda, kaslarin ve sinir sisteminin güçlenmesinde.


Yaslilik:
Yaslanmaya bagli hücre yenilenmesinin azalmasi durumunda, ciltte olusan yaralarin daha geç iyilestigi durumlarinda, yaslanmanin etkilerini azaltmakta.


Selülit:
Oksijen seviyesinin artmasina bagli olarak hücre metabolizmasinin hizlanmasi ve hücrelerinin azalmasini saglamakta, selülit görünümünü azaltmak ve yok etmekte.


Kronik yorgunluk:
Hücre yasinin ilerlemesi ve buna bagli olarak gelisen kronik yorgunluk durumunda.


Stresle mücadele:
Stresin neden oldugu kan damarlarinin daralmasi durumunda, damarlari gevsetmek ve neticede stresin yarattigi gerginlik etkisini azaltmakta.


Detoks
: Zararli alerjen ve toksinlerin vücuttan atilmasini saglamakta.


Zeka geriligi:
Beyin hücrelerinin yenilenmesini hizlandirmakta ve zeka fonksiyonlarini düzenlemekte.


Dis hastaliklari:
Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, dis eti iltihabi gibi durumlarda iltihabi yok etmekte.


Cinsel rahatsizliklar:
Cinsel fonksiyonlarin düzenlenmesinde, cinsel organda olusabilecek yaralarin tedavisinde.
#
UYARILAR
Hamilelik dahil her dönemde kullanilabilir. Sagliga hiçbir zarari ya da yan etkisi yoktur. Göz ile temasinin hiçbir zarari yoktur. Yutulmasinin hiçbir zarari yoktur. Faydasini görmek açisinda içilebilir. Fakat bu miktarin yemekte ya da salatada kullanilacak yag miktari kadar olmasina gerek yoktur. Birkaç damla Biogreen ozonlu yag, yutularak akciger ve mide rahatsizliklari en aza indirilebilir.

Biogreen Ozon Yagi kesinlikle bir ilaç degildir. Reçeteli olarak satilmaz. Herhangi bir hastaligin direkt tedavisinde kullanilmaz. Basit cilt rahatsizliklarinda direkt, süreklilik ihtiva eden tüm hastaliklarda ise hekimin önerdigi tedaviye destek olarak kullanilir.

Yeni dogmus bebeklerde dahi kullanilabilir. Alerjik ve hassas ciltlerde kullanilabilir.


OZON YAGI'NIN YAN ETKISI
Ozon yagi tamamen dogaldir, sadece oksijen ihtiva eder. Bu nedenle de hiçbir durumda hiçbir yan etkisi yoktur.