IE8 - en iyi tarayıcı

Hız, bellek tüketimi, tasarım... Hepsini unutun; IE8'in şampiyon olduğu bu test çok farklı...

AnandTech'in en son araştırması, Internet Explorer 8'in dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilecek en iyi internet tarayıcı olduğunu ortaya koydu. Ama bu test klasik bir performans araştırması değildi ve oldukça farklı bir noktaya değindi.

Kullanıcılar için alışkanlıklar internet tarayıcı seçiminde önemli bir rol oynar. Neredeyse hiç dikkat edilmeyen ise internet tarayıcı tercihinin, dizüstü bilgisayarlardaki pil ömrüne etkisidir. Ancak son yapılan bu araştırma gösteriyor ki, dizüstü kullanıcıları bu etkeni de değerlendirirlerse daha uzun pil ömründen yararlanabilirler. Internet Explorer 8 kullanan dizüstü bilgisayarlar, 40 dakikaya kadar daha uzun pil ömrüne sahip olabiliyor.

Windows Vista ve Windows XP üzerinde Chrome, Safari, Firefox ve Internet Explorer başta olmak üzere yapılan tarayıcı testi ilginç sonuçlar ortaya koydu. Firefox ile IE arasındaki pil ömrü farkı 8 dakika olurken, Safari yerine IE kullanmak yarım saat pil ömrü kazandırabiliyor.

Birinciyle ikinci arasındaki fark çok değil, ancak listenin aşağılarıan doğru farkın açıldığı görülüyor. Verilen değerler dakikayı temsil ediyor...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 422
favori
like
share