Umuyorumki uyguladiklarimi dogru uygulamisimdir yapici ve yol gösterici elestirilerinizi herzaman beklerim iyi seyirler diyim:)

siir-perisi-kan-kirmizi.swf

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1520
favori
like
share
Turkuaz34 Tarih: 26.09.2009 05:05
Güzel olmuş.. ellerinize sağlık Siir peri§i
byHaktan Tarih: 22.09.2009 22:32
Emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş.
Doorcap ve ıssızada gerekli önerilerde bulunmuşlar.
Onların önerilerine katılıyorum.Çalışmalarınızda başarılar...
ıssızada Tarih: 22.09.2009 22:23
dikkate almış olmanıza sevindim. özellikle de hocamızın ders notlarını özümsemeniz çok önemli. ders notlarında hiç bir eksik olmamasına rağmen bazen biz çalışmanın içeriğine odaklanırız. detaylar ders notlarında olsa da gözden kaçar. transformdan ebat düzenlerken x=y kutucuğunun tik işareti ile dolu olmasına dikkat edin ki en ve boy aynı oranda büyüsün.
diğer yandan resmi önceden ebatlandırma olayı hocamızın da önerisi.çünkü kritik flaşlarda mb büyüklküğü de etkilenir. ve altını çizdiğim çözünürlüğü düşük reesimlerin ebadı da zaten küçükse siz transformda ebat düzeltme usulünü doğru uygulasanız da çözünürlük çok düşüyor. ilk resminizde digit ler veya let ler bariz farkediliyor.
afedersiniz çalışmayı çok beğendim. örnek olsun diye o detaylara değiniyorum. moralinizi, çalışma şevkinizi asla bozmak istemem. başarılarınızın devamını yürekten dilerim.
By_ultrAslan Tarih: 22.09.2009 21:12
[COLOR="PaleGreen"]Emeğinize sağlık Siir peri§i,
Shape'leriniz üzerinde biraz daha çalışırsanız bu konuda çok daha ileriye gideceğinize inanıyorum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim
FeRDaa Tarih: 22.09.2009 20:29
Emeginize saglik, cok begendim bende arkadaslar gibi...
Gül_yarasi Tarih: 22.09.2009 20:14
Herkese tskederim yorumlarinizdan ötürü.

sayin doorcap bahhsettiklerinizin üzerinde calisicam yapici yol gösterici sözleriniz icin tskederim.

sayin issizada söylediklerinizle bilgim dahilinde olmayan birkac seyi ögrenmis oldum örnegin tools araclarindan döndürme aracini kus ucurtmada kullanilabilecegini bilmiyordum
resimlere genelde dikkat ediyorum reklam icerikliyse kullanmiyorum o bahsettiginiz gözümden kacmis muhakkak resim ebatlarini atasilter hocamizin ders notlarindaki gibi transform araclarindan ayarliyorum yinede cekistirildigi belirli oluyorsa söylediklerinizi uygulamaya gayret edecegim. detaylar önemlidir evet:14: tskederim yapici sözleriniz icin.
ıssızada Tarih: 22.09.2009 18:06
değineceğim şeylere doorcap kardeş değinmiş. değindiği bu öneriler hareket verdiğiniz kuş için de geçerli. kuşu uçurma yönünü tahin ederken elinizdeki kuş gifinin yönüne uygun rotalar çizmelisiniz. ayrıca yön değiştirmelerde scene nin sol tarafında bulunan tools araçlarından ilgili döndürme aparatını kullanarak yön ayarları yapmalısınız. gözyaşı ve kan damlası doorcapın tesbit ettiği eksiklerine rağmen çok göz doldurucu. tebrik ederim. ben çalışmayı çok başarılı, akıcı ve güzel buldum. tercihe göre dikkate alabileceğiniz iki husus daha önereyim.

1- resimlerinizi daha promrama insert etmeden önce ebatlandırın. boyu eninden fazla resimlerdern ya kaçının, ya üst veya alttan kesin ya da başka bir resmin üstüne uygun şekilde adapte edin ya da ona shapelerden uygun bir zemin rengi seçin. yani resmi sceneye uydurmak için çekelemeyin, çekiştirmeyin. mesela ilk resimde sanırım çok ufak bir resim alıp çalışmanın içinde orantısız büyütmüşsünüz ve çözünürlük çok düşmüş. ikinci resmi de enine doğru çekiştirmişsiniz.

2- önemsiz bir detay olsa da bir çok arkadaşım maalesef bunu göz ardı ediyor. insert edilen resimlerdeki reklam veya nick kalıntıları. örneğin sizin tül perde arkasında ağlayan kız resminde sağ altta duran harfler. düzgün bir zemin ve tek renk. o yazının üstüne program içinde küçük bir shape çizebilirdiniz. veya resimlerinizi insert etmeden uygunsa ya resmi kesin ya o reklam ve nick kalıntıları temizleyin ya da progrm içinde orayaı kapatacak uygun ve estetiğe uygun bir obje ile kamufle edin.

dediğim gibi bazı önerilerim çok elzem olan şeyler değil. ama detaylar önemlidir değil mi?

ben çalışmanızı beğerek izledim. elinize emeğinize sağlık. başarılarınızın devamı dileklerimle...
nursun Tarih: 22.09.2009 15:39
Elinize sağlık,güzel olmuş
doorcap Tarih: 22.09.2009 13:30
Ellerinize sağlık Siir peri§i Güzel bir çalışma hazırlamışsınız.

Kan damlası ve gözyaşı için shape ler çizip onlara başarılı bir şekilde hareket vermeniz
çok güzel olmuş..Güzel ilerliyorsunuz. Tebrik ederim..

Bundan sonra; o çizdiğiniz shapelerin, mesela kan damlasının ilk oluşmasında aşağı düşmesinde ve hedefe vardığında aynı boyutlarda ve aynı renkte olmaması için move effecti almış bir shape nin hareket halinde iken boyut ve renk değiştirmeleri üzerine çalışırsanız shape konusunda ilerlemenize çok faydası olur.. Shape flashın can damarlarından biri..

Başarılar dilerim..