Konya maçında Anelkanın golü elle attığını iddia eden Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri hakem kararına sert tepki gösterdi
03.10.2005

Konyaspor-Fenerbahçe maçında, Fenerbahçeli futbolcu Anelkanın Yeşil-Beyazlıların kalecisi Özden ile girdiği, golle sonuçlanan pozisyonun tartışmaları sürerken, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri, yaptıkları aynı açıklamalarla bu olaya sert tepki gösterdiler. Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinin internetteki resmi sitelerinde hakem mucizesi başlığıyla yayınlanan, Bordo-Mavili kulübün ise yazılı olarak yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Haksız rekabet var
Konyada oynanan maçta tüm kamuoyunu şok eden bir hakem mucizesi ile futbol rezaleti yaşanmıştır. Bütün spor yazarları, yaşanan haksızlığı dile getirip olayı kınamışlardır. Bu olay bir kez daha göstermiştir ki; Türkiyede artık el yordamı ile haksız rekabet kuralları işlemeye başlamıştır. Küçük-büyük takım ayrımı yapmadan, emeğin ve hakkın nasıl gaspedildiğini milyonlarca kişi hayretler içinde izlemiştir. Sanki ligde şampiyon çok önceden belirlenmişti ve yazılan senaryonun bölümleri aktörlerince sahada oynanıyordu.

Pankartlara ceza geliyor
Dört büyüklerin pankart savaşı yeni bir boyut kazandı. Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde Siyah-Beyazlı tribünlerin Anneler ile ilgili eleştiri alan pankartlarından sonra başlayan savaşta tansiyon iyice arttı. Geçen hafta Fenerbahçeli futbolcuların sahaya Cennet annelerin ayakları altındadır şeklinde izinsiz pankartla çıkmasından sonra, dün de önce Beşiktaş, sonra da Galatasaray ve Trabzonspor takımları El değmemiş temiz bir lig istiyoruz pankartı taşıyınca, ceza yolu gözüktü. Fenerbahçenin geçen hafta Futbol Federasyonuna başvurarak söz konusu pankart için izin istemesi, red yanıtı almasına rağmen bildiğini okuması nedeniyle Disiplin Kuruluna sevk edildiği ortaya çıktı. Sezon başında yayınlanan ligler statüsünün Tribün düzenlenmesi ve organizasyon başlıklı 18. maddesi takımların taşıyacakları pankartların futbol federasyonunun iznine tabi olduğu hükmünü taşımasına rağmen bu kuralı hiçe sayan 4 büyük kulübe ağır para cezasından başlayarak, müsabakalardan mene değin uzayabilecek cezalar verilmesinin gündeme geleceği bildirildi. Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor ile ilgili temsilci raporlarının değerlendirilmesinden sonra üç kulübün de bugün disiplin kuruluna sevk edileceği öğrenildi.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 498
favori
like
share
corleoni Tarih: 12.11.2005 16:18
HawK Tarih: 08.10.2005 22:01
Bu olayların çıkmasını tek nedeni Fenerbahçe spor kulubu ama hiçbir yere sevk edildiği de yok bu nasıl iş ben anlamıyorum ya açılan bir pankartta da FENERASYON yazıyordu demekki artık Federasyon kalktı ve yerini Fenerasyona bıraktı. Bilgiler için teşekkürler Pascal kardeşim
ykalaman Tarih: 03.10.2005 08:33