Karaman yollara düştü


Trabzonspor’da Futbolcu Takip Merkezi başkanlığı görevini yürüten Özkan Sümer henüz futbolcu izlemekle görevlendirilmezken, Sportif Direktör Ünal Karaman Güney Amerika turu yaptı. Karaman, Belçika, Almanya gibi ülkelerin yanında Arjantin’e giderek burada yaklaşık 8 gün kaldı ve çok sayıda maç izledi, bazı oyuncuları tespit etti. Bordo-Mavili kulübün devre arasında yapacağı transferler için çalışmalar sürerken, Karaman’ın, Arjantin’de oynanan Süt Kupası maçlarını izlediği ve birçok futbolcu hakkında rapor tuttuğu kaydedildi. Sportif Direktör Ünal Karaman’ın görevlendirilmesinin normal bir şey olduğu ama Özkan Sümer ekibinin dışlanmış gibi bir hava estirilmesinin de kafaları karıştırdığı dile getirildi. Bu noktada Trabzonspor içinde teknik anlamda iki başlılık görüntüsünün ortadan kalkması istendi.

Beğendiği İsimler Var
B, Şehir Bld. maçından sonra Arjantin’e giden ve Süt Kupası maçlarını izleyen Karaman’ın birçok futbolcuyu not ettiği de vurgulandı. Ünal Karaman’ın, Estudiantes de La Plate takımının sağ kanat oyuncusu Enzo Perez’in yanı sıra Atletico Lanus’un oyun kurucusu Diego Gongalez ile birlikte yine bu takımda iki ayağını da iyi kullanan Sebastian Blonco’yu yakın markaja aldığı ileri sürüldü. Karaman ayrıca Undependiente takımının sağ kenar’da görev yapan Ignacio Piatti de beğendiği belirlendi. Ünal Karaman’ın farklı futbolcuları da gündemine altığı ve izlenmeye değer bulduğu birçok ismin takibe alınması gerektiğinin raporunu tuttuğu da ileri sürüldü. Karaman’ın, Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Fransa, Danimarka, İsveç, Norveç gibi ülkelere de giderek futbolcu izleyeceği belirtildi.

Akıllar Hitchunson’da

Öte yandan Ünal Karaman bir yandan alınabilecek futbolcularla ilgili çalışmalarını yoğunlaştırırken, diğer yandan yönetimin devre arasında transfer edeceği ilk ismin de Danimarka’nın Kopenhagen takımında forma giyen Kanadalı orta saha oyuncusu Atiba Hichinson olduğunun altı çizildi. Birçok kez izlenen Hichinson’un sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması ise büyük avantaj olarak kabul edildi. Bu futbolcuyla yönetimin ön protokol yaptığı vurgulanırken, kulübü Kopenhagen’in de bu kez 3 milyon Euro’da diretemeyeceği ve belki de 1 milyon Euro gibi bir rakam karşılığı Hichunson’un işininin bitirileceği bildirildi. Bir başka alınması muhtemel futbolcunun da İskoçya’nın Glasgow Rangers takımında oynayan gol makinesi Kris Boyd olduğuna da işaret edildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 320
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 23.09.2009 13:45
hadi hocam bize iyi futbocu bul sen ben su rangers daki boyd ve hutch,ston u isterdim ben

boyd u biliyorum zor ama çok iyi bir futbolcu interntten de arastirdim hutchston a iyi adam

boyle giderse tjikuzu da yolcu