Beş bin Windows XP işletim sistemi kullanıcısıyla yapılan anket sonuçları oldukça ilgi çekici. Kullanıcılar Vista ve Windows 7 hakkında ne düşünüyor?
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre
Windows XP kullanıcıları herşeyi hesaba katarak ilerleyen kullanıcılar gurubuna giriyor. Çünkü sekiz yıl gibi uzun bir süredir aynı işletim sistemini kullanıyorlar ve değiştirmekten korkuyorlar. Belki de, Windows XP işletim sistemi kullananların tüm ihtiyaçlarını giderebiliyor. Fakat Windows 7 işletim sistemiyle birlikte XP kullanıcıları da etkilenecek ve kısa bir süre sonra Windows 7 ve Vista arasında seçim yapacaklar.Amerika da yapılan ankette 5000 Windows XP kullanıcısı işletim sistemi seçimleri ile ilgili bilgiler verdi. Onlar niçin Windows Vista'ya geçmedi? Ve onlar Windows 7 hakkında ne düşünüyor? Bu kullanıcılar Vista'dan muaf kaldılar, fakat onların çoğu Windows 7 konusunda açık fikirli ve Windows 7'yi gerçekten denemek istiyorlar.


Yapılan araştırmanın bir kısmıda yeni çıkacak olan Windows 7 işletim sistemiyle ilgili. Bu araştırma özellikle Windows XP işletim sistemini kullananlar arasında yapılmış. Bu anketin amacı insanların neden hala Windows XP işletim sistemini kullandıklarını belirlemek. Kabaca sonuça baktığımızda iki sebep ağırbasıyor. Bir numaraları sebep Windows XP işletim sisteminin basit olması. İki numaralı sebep ise Windows Vista'nın anlaşılmaz olduğu ve bu yüzden yükseltme zahmetine girmedikleri.Sonuçlara baktığımızda Windows Xp kullanıcılarının mantıksız bir korkuya sahip olduklarını görüyoruz. Bu korkunun çoğu Windows Vista hakkındaki kötü dedikodulardan kaynaklanıyor.

Katılımcıların çoğu Vista işletim sistemini kullanmış. Bu kullanıcıların çoğu fazla bir şey bilmediklerini söyleselerde Vista hakkında oldukça karamsarlar. Olumsuz düşünenlerin oranı yüzde 82. Olumlu düşünenler ise sadece yüzde 2.Yazan: Yavuz Şahin
shiftdelete.net

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 317
favori
like
share