Öznur Kaçmaz Kimdir - Öznur Kaçmaz Resimleri - Öznur Kaçmaz Biyografisi - Öznur Kaçmaz Hakkında
atv'deki 'Harika Pazar'ın sunucusu Öznur Kaçmaz, mesleğinde diksiyonun yeterince önemsenmemesinden yakınıyor ve haber spikeri olmak istiyor.

Uzun yıllardır atv'de yayınlanan 'Harika Pazar'ı sunan Öznur Kaçmaz istikrarı ve hiç ödün vermediği tarzıyla dikkat çekiyor.Güzel sunucu ile ekranla nasıl tanıştığını, magazin haberciliğini ve kariyer planlarını konuştuk.

* 'Harika Pazar'ın sunuculuğuna başlamadan önce neler yapıyordunuz?
İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü'ne 1992 yılında girdim. Öğrenciyken çalışmaya karar verdim ve Gaye Sökmen Ajans'a başvurdum. Daha çok fotomodellik yaptım ve reklam filmlerinde oynadım.

* Peki, felsefe ilk tercihiniz miydi?
Aslında psikoji eğitimi almak istiyordum, ama ama felsefe bölümünü kazanabildim. 1993 yılında 'İnter Star'ın düzenlediği güzellik yarışmasına katıldım ve burada Yüz Güzeli seçildim. Yarışmanın ardından işlerim daha da arttı. Neredeyse haftada 2-3 reklam filminde oynamaya başladım. Ayrıca çok sayıda dergi için moda çekimleri yaptım.

* Felsefe eğitiminin size ne gibi katkısı oldu?
En başta üniversite eğitimi insana birçok şey kazandırıyor. Ben olayları ve insanları analiz etmeyi çok severim. Kitap okumayı da severim. Bilinmeyen konularla ilgili araştırma yapmayı çok seviyorum.

* Sunuculuğa nasıl başladınız?
Programı sunan Başak Boztepe yakın arkadaşımdı. Progdamdan ayrılmayı düşünüyordu. Beni önerdi. Deneme çekimleri yaptık. Çekimler beğenildi ve başladım. O günden bugüne kadar her pazar izleyicilerin karşısına çıkıyorum. Aslına bakarsanız programla fazlasıyla özdeşleştim.

SKANDALLARDAN UZAK
* Gaye Sökmen'in ajansına girmenize rağmen mankenliğe devam etmekten neden vazgeçtiniz?
Bu tamamen tercih meselesi. Aslında Sait Sökmen'in koreografisini yaptığı birkaç defileye çıktım. Sonuçta mankenliğin bana uygun olmadığına karar verdim. Açıkçası ben ekranda olmayı podyuma tercih ettim.

* Bu kararınızda mankenlerin isimlerinin skandallara karışmasının etkisi oldu mu?
Hayır, sadece kişisel bir tercih. Zaten bulunduğum ajans çok düzgün işler yapıyordu. Bizleri böyle şeylerden hep uzak tutuyor ve doğru yönlendiriyordu. Ayrıca aile yapım ve de kendimi korumayı bilmem beni böyle skandallardan uzak tuttu. İşini iyi yapan ve düzgün yaşayan mankenler de var.

'ÇOK ŞANSLIYIM'
* Çevrenizden nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Çok olumlu tepkiler alıyorum. Sansasyondan uzak durduğum için 'Hep böyle kal' diyorlar. 'Harika Pazar', aile magazini yaptığı için benimle örtüştüğünü düşünüyorlar. Her pazar ailece izlenebilecek bir program hazırlıyoruz. Benim şansım böyle güzel bir programla tanınmış olmam. Ekiple de çok iyi anlaşıyoruz. Her şey yolunda gidiyor.

* Uzun süredir aynı programı sunuyorsunuz. Sokakta tanınıyor musunuz?
Tanıyanlar oluyor. Aslında televizyonda farklı görünüyorum. Günlük hayatımda makyaj yapmadığım için insanlar hemen tanıyamıyor.

GÖRÜNTÜ YETİYOR
* Türkçeniz çok düzgün. Ekrandaki diğer program sunucularının diksiyonlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Dikkatli izlediğim zaman çok iyi olmadıklarını görüyorum. Son dönemde daha çok bozulmaya başladı. Artık daha çok görüntüye bakılıyor. Ben Can Gürzap'tan dersler aldım. Ailem çocukluğumdan beri düzgün konuşmam konusunda titizdi.

* Peki, geleceğe yönelik planlarınız var mı? Mesleğinizdeki hedefiniz nedir?
Kariyerime televizyonda devam etmek istiyorum. Aslında haber sunmak da istiyorum. Çünkü haber çok farklı ve heyecanlı. Ben atv bünyesinde çalışmaktan çok memnunum, umarım bu isteğimi bu kurum içerisinde gerçekleştiririm.

* İş dışında neler yapıyorsunun?
Annem böbrek hastası olduğu için onu yanlız bırakmak istemiyorum. O yüzden sunuculuk dışında başka bir şey yapamıyorum.

Hiç oyunculuk teklifi almadım

EKRANDA olmasına rağmen hiç oyunculuk teklifi almadığını söyleyen Öznur Kaçmaz şöyle devam ediyor: Aslına bakarsanız bana hiç teklif de gelmedi. Bu piyasanın içinde fazla yer almadığım için kimsenin aklına gelmiyorum. Oyunculuk eğitimi almadığımdan üstüne de düşmedim.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2000
favori
like
share