kadın - bakım - güzellik

KADININ GÜNLÜĞÜ

* Güzel ve bir o kadar da bakımlı görünmek için illa çok para harcamanıza gerek yok. Yapacağınız birkaç ufak uygulamayla hem pratik hem de ucuz bir şekilde güzelleşebilirsiniz.

* Makyaj tazelemenin pratik yolu: Makyajınızı yeniden yapmak için zamanınız yoksa, bir kulak pamuğunu makyaj temizleyicisine batırın ve makyajınızın yalnızca akmış veya bulaşmış bölgelerini silin.

* Göz kremi kaşlara da kullanılır: Yoğun bir göz kremini kaşlarınıza uygulayarak onları da nemlendirmeniz mümkün. Ayrıca, kepeğe benzeyen o beyaz zerreciklerden de kurtulmuş olacaksınız.

* Cildiniz kabartma tozuyla parlasın: Uyguladığınız bir otobronzan sonrasında cildinizde çizgiler meydana geldiyse, banyo lifinin üzerine koyacağınız bir miktar kabartma tozu ile cildinizi ovarak bu çizgilerden kurtulabilirsiniz.

* Fırçanıza saç spreyi uygulayın: Saçlarınızı kuruttuktan sonra fırçanızın üzerine bir miktar saç spreyi sıkın ve saçınızı tarayın. Böylelikle saçlarınız kaskatı olmadan hacmini ve parlaklığını koruyacak.

* Uçuğunuzu kremle yatıştırın: Uçuğun çıkmaya başladığını hissettiğiniz anda üzerine bir miktar yoğun formüllü nemlendirici sürerek daha kötü bir hale gelmesini önlemiş olursunuz.

* Göz kaleminizi dondurun: Göz kaleminizin ucu uygulama sırasında dağılıyorsa, onu 15 dakikalığına buzluğa koyun.

*  Sivilcenize diş macunu sürün: Sadece bir bezelye büyüklüğünde uygulayın. Diş macunu sivilcenin yağını emerek daha fazla büyümesini engeller. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

* Kaşlarınızı diş fırçasıyla tarayın: Kullanılmamış nemli bir diş veya kaş fırçasının üzerine saç spreyi sıkarak kaşlarınızı rahatça düzleştirip şekle sokabilirsiniz.

* Kuru bölgelerinize pişik kremi: Çatlak dirsek ve ayak topuklarınızı yumuşatmak için bu bölgelere yoğun bir tabaka halinde pişik kremi uygulayın.

* Cilt lekeleri için çay torbası: Eğer cildiniz bir sebepten ötürü tahriş olmuş ve sişmişse, demli ama soğuk bir poşet yeşil çayı cildinizin üzerine yerleştirin, iki-üç dakika kadar tutun.

* Sirke ve sodayla parlak saçlar: Bir ölçek sirkeyi dört ölçek sodayla karıştırın ve saçınızı bu karışımla ıslatın.

15 dakika boyunca saçınızda kalmasına özen gösterin. Böylece istediğiniz parlaklığa kavuşabileceksiniz.

* Yumurtayla yüzünüzü canlandırın: Yumurtanın beyazını cildinize maske şeklinde yayın. Daha sonra beş dakika yüzünüzü yıkayın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 356
favori
like
share
gülfin Tarih: 27.09.2009 03:07
emeğine sağlık
Nerissa-Su Tarih: 27.09.2009 00:09
paylaşım için teşekkür
melanqoliq Tarih: 26.09.2009 19:25
güzel paylaşım olmuş sağol
cografya38 Tarih: 26.09.2009 17:29
paylaşım için teşekkürler