Toyota-F1 takımı, ortaya çıkan bazı problemlere rağmen Japonya Grand Prix'sinde yenilenmiş TF105B şasisi ile yarışma kararı aldı.

Sezona çok iyi bir başlangıç yapan Toyota, son yarışlarda istedikleri performansları sergileyemediklerini itiraf ettiler. Bununla birlikte takım, yeni şasiyle ve Japonya'da kendi taraftarları önünde podyuma dönmenin tam zamanı olduğunu düşünüyor.

TF105B'nin takıma büyük bir performans artışı sağlaması bekleniyor. Böylece Toyota, 17 puan gerisinde kaldığı Ferrari'yi geçmeyi hedefliyor. Ancak yapılan testlerde TF105B'nin Ralf Schumacher'in sürüş tarzına daha uygun olduğu anlaşıldı. Trulli ise TF105B ile yaptığı ilk testin ardından orjinal şasi ile yarışmayı düşündüğünü belirtmişti ama yapılan diğer testlerde Trulli de TF105B'yi tercih etti.

Jarno Trulli "Yeni şasiyi ilk denediğimde kendimi pek güvende hissetmedim. Ancak ertesi gün farkına vardımki otomobil ilk turlarda beklediğim gibi değil ancak uzun sürüşlerde çok istikrarlı ve gayet hızlı" şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Toyota'nın test pilotu Ricardo Zonta kullandığı V8 motorla şu ana kadar elde ettiği en iyi zamanı gerçekleştirdi. Yeni V8 kuralını ağır bir şekilde eleştiren Zonta "Bu otomobili kullanmak video oyunu oynamak gibi. Bunu ufak bir kız çocuğu bile kullanabilir. Ancak kullanması biraz sıkıcı" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 452
favori
like
share
HawK Tarih: 08.10.2005 21:22
Dervish Bilgi için teşekkürler ama benim kanaatim Ferrariyi geçemeyi bırak aradaki puan farkını bile kapatamaz