Düşlerimde üşümüş olmalıyım biraz..Bahardı lakin SaNuydu tam da..Biraz ümidim olsa koşar sarılırdım boynuna..Deliydin! Ah ne deli!

Elindeki sapanla kuşlara yem atansın! Severken öldürüyor musun ne?Verdiğin birkaç damla ümit öldürdü BİZ’i de.. Seni öldürdüğün kuşlar sevsin..Biraz büyüdüğümde anladım içime sığmadığımı,sırrımın bedenimi zorladığını.. Sırrımı ifşa etmedim lakin iflah olmadım da hâlâ …Gölgesi ayaza vurmuş fersude adamların buyruğunda bir inziva benim sana yalnızlığım..veyahut emir onlarınki..sen hangi imgede koşacaksan koş,benim dilim buna yetmiyor..

Dilim yetse de yanlış laflar ediyor.. işte bu da hengamedir ya ; akıl benim fikriyatımdan azade..Hatırlasana! Hani “konuşmayın” demişlerdi de dinlememiştim son kan düğününde..Ve ardından binbir gece ayrılık mahpusu vermişlerdi..yıllarca tırnaklarımın kaç kez yalnızlıktan kan tuttuğunu saymadım.Hem arkadaşlarım Zindan pervaneleri,güneşe kanat çırpmak istemişlerdi de güneşi görüp yanmışlardı..Onlar için bile beddua etmiştim,sesimin karıncaların avazından daha güç çıkacağını düşleyerek..Lakin ve lakin isyan ahlakına teşne bir durumdu benimkisi.Çıkmayan sesimizden onca umutlar devşiren ben,bir kelime ile hemen affedecek sanmıştım bizi ŞAH..müjdelerle gelmişti ŞaH’ın yaverleri..Mahpusluk bitmişti! Zindan pervanelerine fatihalarla çıkmıştım zindandan..

Sırf beyazlıktan çürüyen yüzüme bir ah nazarı verme diye,gelincikler sürmüştüm ellerime.Sonra ellerimi yüzüme sürüp ,af dilemiştim tekrar ŞAH’dan...Yüzüme KaN gelmişti..KaN gelmişti yüzüme ve dahi sesin de özüne..KaN gelmişti ellerime,gömleğinin ipliklerinde dahi KaN gizliydi..Can gitmişti..Baksana öldürdüğün kuşların AH’ı varmış dahi üzerimizde…Recm ettiler, sevda nafakası niyyetine...Çemberimde gül oya,gömleğinde KaN..elem-i naz..elem-i naz…

NaZ seninki de NaZ!

Haydi,haydi ,haydi ;


Bir tebessüm etsene kanla alûde..Şimdi yoruldum ve bırakıyorum yazmayı..


Ve sen


Hâlâ


ÖLÜsün!


(Kuşların âhı var..)Ben o ŞAH'ın üflediği kamışım altına ha imzamı atmışım ha atmamışım...

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 308
favori
like
share
1sidelya Tarih: 02.10.2009 09:59
Şimdi yoruldum ve bırakıyorum yazmayı..


_______Emeğinize sağlık...
sevgi Tarih: 01.10.2009 20:39
Emeğine Sağlık
RoSe_SüM Tarih: 30.09.2009 22:44
yüreğine sağlık..