Engin’in derdi mi var?


Engin Baytar... Boztepeli Adnan Baytar’ın oğlu... Almanya’da doğdu, büyüdü, Türkiye’de Pendikspor’da başlayan serüveni, Gençlerbirliği ve Eskişehirspor’da kiralık olarak sürdü. Son durağı Trabzonspor oldu. Engin, hem Gençlerbirliği, hem de Eskişehirspor’da sol kanatta forma giyerken, bu alanda ülkenin en iyilerinden biri olarak kabul edildi. Oynadığı takımların en önemli silahıydı. Rakip savunmaların korkulu rüyası olarak değerlendiriliyordu. Özel hayatındaki sorunlar bazen sahada huysuzlaşmasına da neden oluyordu ama yine de ona özel oyuncu gözüyle bakılıyordu. Ve Trabzonspor’a transfer olurken, dedesinin vasiyetini de tutmuş olmanın gururunu yaşıyordu. Sezon başı hazırlık kamplarında oynanan maçlarda bir yıldız gibi parlamıştı. ‘İşte sol kanadın ilacı ve yakın bir gelecekte A Milli takıma gidecek oyuncu’ dedirtmişti.

Ama Erken Düşüşe Geçti
Herkes Engin Baytar’dan bu sezon büyük patlama bekliyordu. Sivasspor maçında iyi işler yapmıştı. Sonra Diyarbakır karşılaşmasında da koşmuş didinmiş ama fazla etkili olamamıştı. Toulouse karşılaşmasında gördüğü kırmızı kart ile birlikte hemen ‘zaten sorunlu futbolcuydu’ damgasının yeniden kendisine yapıştırılmasına neden oldu. O ise cezasının dolmasıyla birlikte yeniden forma giymeyi hayal ediyordu. Manisaspor karşılaşmasında bir şutu direkten dönünce sanki şansı da kötüye doğru dönüş yapmış oldu. Formayı yönetimin alınması için uzun süre çaba harcadığı Drago Gabric’ea kaptırmıştı. O kötü oynadığı maçlarda bile forma bulurken, Engin kulübeye mahkum olmanın acısını yaşıyordu. Son maçlarda da, oyuna 80’nci dakikalardan sonra girmenin acısını yaşadı. Bu kaderini değiştirmek için çaba harcarken farklı sorunlarla da boğuştu.

Acaba Para mı Alamıyor?
Trabzonspor’a büyük umutlarla gelen Engin Baytar’ın önce otomobil konusunda sıkıntılarının olduğu ortaya çıkmıştı. Sonra kendisine uygun bir ev bir türlü bulunamıyordu. Yabancılar en kaliteli evlerde otururken, Engin tesislere mahkum edilmişti. Bu konuda yazık ki yönetimin de, profesyonel çalışanların da tam bir duyarsızlık içinde olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Ardından Engin’in Trabzonspor’dan doğru dürüst para alamadığı da söylentileri yayıldı. Bir yandan kulübede kalmak, diğer yandan para sorunu yaşamak ve çeşitli duyarsızlıklar nedeniyle Engin Baytar’ın bir türlü gerçek performansını sergileyemedi ifade ediliyordu. Tecrübeli futbolcunun devre arasında ayrılmayı düşünebileceği bile kaydediliyor. Ama Engin’i sevenler, Trabzonspor’da kalarak mücadelesini sürdürmesini ve formayı da yeniden sırtına geçirmesini istiyordu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 462
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 18.05.2010 21:32
Şenol Hocamız geldikden sonra müthiş bir çıkış yapan futbolcularımızdan birisi.İnşallah böyle devam eder.

Sizde bu arada sitemize hoşgeldiniz her zaman TRABZONSPOR bölümümüze bekleriz
Laazqho Tarih: 18.05.2010 21:16
Engiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin
Asi Çaykaralı61 Tarih: 26.09.2009 11:06
bilmediğim için yorum yapamayacağim
Konya-Nalcaci Tarih: 26.09.2009 10:40
valla arkadaslar öyle dedi. taniyolarmis engini babasini falan. cok ickiciymis bayagi da bagimliymis.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 26.09.2009 09:15
eğer dediğin gibi ise dikkatli olmasi lazim gençler maçinda kadroda yokdu
Konya-Nalcaci Tarih: 25.09.2009 23:28
cok disiplinsiz. benim 1-2 arkadasim var bunu taniyan cok alkolik diyolar. arminia bielefeld 2.takimda oynarken mactan 1gün önce gece 3-4lerde kizlarla sarhos sarhos görüyorlarmis bunu. bayagi bagimliymis kolay kolay birakamaz diyorlar trabzonda da iciyodur yine. biraz disiplin ögretmeniz sart yetenekli ama kendini kontrol edemiyor ne yazik ki.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 25.09.2009 16:39
hırslı adam bizim işimize yarayacak isimlerden birisi bence

ama çok kart geriyor
keskinkilic_68 Tarih: 25.09.2009 16:14
sabredecek biraz engin birazda dikkat ederse yeniden formasına kavuşur
Asi Çaykaralı61 Tarih: 25.09.2009 13:39
engin bence kensine baksin süper bir isim olur telnik tecrübe var hırs var