Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Diyarbakırspor'un kendi oyun sistemi ile oturmuş bir ekip olduğunu belirterek, "Böyle bir ekip karşısında konsantre sorunu yaşamadan rakip kadar iyi mücadele ederek taraftarın desteği ile haftayı 3 puanla kapatmak istiyoruz." dedi.

Özlüce Tesisleri`nde düzenlenen haftalık basın toplantısında konuşan Ertuğrul Sağlam, zor bir maça çıkacaklarını söyledi. Diyarbakırspor`un sezonun flaş takımlarından olduğunu ve kendi oyun sistemi ile oturmuş bir ekip görüntüsü verdiğini ifade eden Sağlam, özellikle rakip sahada oyuncu karakterini iyi bilen ve bunu sonuca yansıtan bir ekiple mücadele edeceklerini kaydetti.

-"BU MAÇI İYİ DEĞERLENDİRİP YUKARILARA ÇIKMAK İSTİYORUZ"-

Kendilerinin Fenerbahçe yenilgisinin ardından Sivaspor deplasmanından 3 puan kazandıklarını hatırlatan Sağlam, şöyle konuştu:

"Fenerbahçe yenilgisinin ardından gelecek adına bazı kesimlerde oluşan umutsuzluğu, bu galibiyetle de yitirmek istiyoruz. Kazanmakla birlikte futbol kalitesinin de iyi olması örnemli. Doğrulara daha fazla yapan bir ekibimiz var. Diyarbakırspor karşısında konsantre sorunu yaşamadan rakip kadar iyi mücadele ederek taraftarın desteğiyle hafayı 3 puanla kapatmak istiyoruz. Bu maçı iyi değerlendirip yukarılara çıkmak istiyoruz."

Ligin geride kalan 6 haftasında Zapotocny, Hüseyin, Ergiç, Batalla gibi 5 oyuncunun takıma yeni katıldığını ifade eden Sağlam, takımın yüzde 50 değiştiğini dile getirdi. Uyum konusunda sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Sağlam, "Dünyanın en iyi takımları bile bu süreci 6 aya kadar çıkarabiliyor. Daum bile 2 seneden önce istediğimiz düzeyde oyun oynayamayız diyor. Bu süreçte biraz daha hoş görülü yaklaşmalıyız. Aslında buna herkes dikkat etmeli ve bize yardımcı olmalı. Sizlerinde kamuoyunu olumlu ve doğru yönlendirmeniz gerekir. Çünkü hepimiz takımın başarısı için çalışıyoruz." diye konuştu.

-"KAZANILAN PUANLARI KÜÇÜMSEMEYE KİMSENİN HAKKI YOK"-

Takımın eleştirildiğini ve alınan puanların küçümsendiğini dile getiren Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"6 haftada 10 puan aldık. Son üç karşılaşmada 4 puan aldık. Fenerbahçe`ye yenildik ve Sivasspor`dan 3 puan aldık. 15 sene sonra Trabzon`dan bir puanla döndük. Bunu küçümsüyorlar. Sivas`tan alınan 3 puanı bile gevşeklik olarak yorumluyorlar. Trabzonspor`u, Sivasspor`u kimse bu ligde yok sayamaz. Kimsenin bu puanları küçümsemeye hakkı yok. Fenerbahçe`yle berabere kalsaydık insanlar yine mutlu olacaktı. Bursaspor`u sevenlere sözüm yok. Ama bazı kesimler, Fenerbahçe yenilgisinden sonra yaşadıkları karamsarlıkları dışarıya da yansıttılar. Karamsarlığa izin vermeyelim. Sadece takım yada kentin desteği bunu başaramaz, hepimize görev düşüyor."

Ozan İpek`in cezasının bittiğini ve Eren dışında takımda sakat bulunmadığını ifade eden Sağlam, hedefledikleri 11`le sahaya çıkacaklarını belirtti. Taraftara büyük görev düştüğünü aktaran Sağlam, oynadıkları futbolla gösterilen bir takım olmak için taraftarların da desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Sağlam, taraftarların maç öncesi ve maç sırasında futbolun güzellikleri içinde takımlarına en iyi desteği vermelerini beklediklerini ifade etti.

-"TRABZONSPOR MAÇINI 5 KEZ İZLEDİM"-

Bir gazetecinin, takımın gol atınca geri çekildiği yönündeki eleştirisine katılmadığını belirten Sağlam, şu karşılığı verdi: "Trabzonspor maçını ben 5 kez izledim. Çok pozisyonumuz oldu. 15 yıl sonra bir puan aldık. İki haftadır 3 ve 6 gol attı. İyi bir kip ve küçümsenecek bir ekip değil. Gerçekten Bursaspor`un başarısını istiyorsak eleştiri yapılırken hoşgörülü olmalı."

Bir soru üzerine, takımı oluştururken kendisine en iyi verimi verebilecek oyuncuları tercih etmeye çalıştığını vurgulayan Sağlam, maçtan sonra zaman zaman kendisinin de `keşke şu oyuncuyu oynatmasaydım` dediğini ve bunun normal olduğunu kaydetti. Futbolcularla sık sık maçların analizlerini yaptıklarını vurgulayan Sağlam, "Elbette 6 haftalık süreçte bizim de hatalarımız olmuştur. Hataların çabuk giderilmesi için uğraşıyoruz. Biz bu süreci en aza indirerek hataların daha az yapılması için çalışıyoruz. Diğer takımlardan daha az zamanda hataları en aza indirdik. Bu sıkıntıyı tüm takımlar yaşıyor." şeklinde konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 320
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 25.09.2009 19:16
Imajını yıkıcak olan gene diyarbakırsporlular gelsnler türk bayraklarıyla alkışlayalım. Cumarteside mutlaka provokasyon yapmak isteyenler olucak onu önce kendi aralarında halledicekler halledemezlerse ozaman biz halletmesini biliriz. Bu vatan sahipsiz değil