Shakespeare,Oyun Atölyesi Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşacak..

Tarih : 1 Ekim 2009
Saat : 20:30
Yer : Oyun Atölyesi Sahnesi
Şehir : İstanbul Anadolu


Tarih/Saat: 1 Ekim Perşembe, 20:30
2 Ekim Cuma, 20:30
3 Ekim Cumartesi, 20:30
4 Ekim Pazar, 18:00
8 Ekim Perşembe, 20:30
9 Ekim Cuma, 20:30

Bilet: Tam bilet: 40 TL, Öğrenci bileti: 30TL Toplu bilet fiyatı: Nakit ödemelerde: 32,50 TL, Kredi kartı ile ödemelerde: 35 TL
Yazan: W. Shakespeare
Yöneten: Kemal Aydoğan
Oynayan: Haluk Bilginer, Evrim Alasya, Selen Öztürk, Zeynep Alkaya, Tuğçe Karaoğlan

Müzik:Tolga Çebi
Çeviren:Haluk Bilginer
Yöneten-Kolaj:Kemal Aydoğan
Sahne Tasarımı:Bengi Günay
Işık Tasarımı:İrfan Varlı
Maske ve Tasvir Tasarım:Özlem Karabay
Animasyon:Kaan Yüksel, Fulya Çamlar
Hareket Düzenleme:Gizem Erdem
Afiş/Broşür Tasarımı:İskender Kardaşlar
Oyun Fotoğrafları:İrfan Varlı
Tonmaister:Oben Fıstıkoğlu
Tonmaister Asistanı:Ozan Çetintahra
Pantomim Çalıştırıcısı:Cüneyt Uzunlar
Yönetmen Asistanları:Toğan Şerif Önay, Gözde Kırgız, Pınar Bekaroğlu
Müzisyenler:Tolga Çebi, Aziz Şahin, Uğur Akyürek, Atakan Kundak, Çağdaş Özmen, Ufuk Kaan İçli, Volkan Kırımlıoğlu, Baha Yetkin (Dönüşümlü) , Ramazan Söyler (Dönüşümlü)

Adres: Dr. Esat Işık Cad. No:15 Moda Kadıköy
Telefon: 0216 345 39 39

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2011
favori
like
share
Sylar Tarih: 17.10.2009 10:25
İnsan; dünyanın başrol oyuncusu, dünya okulunun öğrencisi, bir doğum kapısıyla okula başlayan, her sınıfta öğrenmeye devam eden, kendini değiştiren, geliştiren, fark eden, fark edilen, fark ettiren, zaman oyununun oyuncağı olan. Yaşadığı her an dünyayı ve çevresini anlamaya çalışan insanoğlu, zamanla dünyaya niye geldiğini unutarak, dünya nimetlerine ve bütün hayvani içgüdülerine kapılıp, yiyen, içen, uyuyan bir varlık haline gelir. Zaman denen girdabın hızını hissetmeden, sonsuza kadar dünya nimetleriyle kalacağını zanneden insan.

Oyun Atölyesi’nin bu sezon seyircilerine yepyeni tatlar sunacağı Shakespeare müzikali “7”, tam da insanın bu yedi evresini anlatmayı hedef seçmiş kendisine. İnsanoğlunu en iyi anlayan, tanımlayan ve yorumlayan Shakespeare oyunlarının merkezinde, Shakespeare sözleriyle seyirciyi avucunun içine alıyor.

Shakespeare sahnede dört soytarısı eşliğinde, sadece müzikle bir ahenk yaratıyor. Yarattığı müzikal ahenk, Shakespeare’in sözleriyle birleşince, çok sesli bir senfoni haline geliyor. Kâh Hamlet’in sözlerini duyuyoruz bir şarkı eşliğinde, kah Shakespeare’in sonelerini dinliyoruz usulca. Her adımında, her bir aşamasında keyifli bir Broadway müzikali sunuyor bizlere.

Shakespeare soytarıları kah Antik Yunan korolarını gösteriyor bize, kah çok sesli bir soytarı grubu oluyorlar. Derken insanoğlunu yaptıklarından dolayı eleştirip doğru yolu bulması için dürtükleyen dünyadışı melekler oluyorlar.

Alabildiğine sade bir dekorlar, alabildiğine sade ve çıplak anlatımıyla insanı işliyor Shakespeare müzikali. Benim diyen birçok müzikalden daha müzikal. Canlı performanslarla sahnelenen 2.5 saatlik oyunun 5 oyuncusu da perde arası hariç sahneden hiç inmiyorlar.

Haluk Bilginer’in yıllardır beraber çalıştığı, artık ilişkileri sonsuz dostluğa geçen Kemal Aydoğan ile sahnelediği bu oyunda tadına doyulmaz bir görsel ve işitsel şölen yaşıyoruz. Oyun Atölyesi’nin klasikleşmiş oyunları, kendine özgü, günümüze taşıdığı, güncelleştirmek yerine bizdenleştirdiği müzikali “7”, tam anlamıyla bir Broadway Müzikali ortaya çıkarıyor.

Cüneyt İngiz