Üzüm sirkesinin zayıflama, cilt temizliği, saç bakımı gibi güzellik uygulamalarında etkili olduğunu biliyoruz. Peki, çamaşır yıkarken yumuşatıcı olarak kullanabileceğini biliyor muydunuz?
Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım çamaşır makinesinde kimyasal yumuşatıcılar yerine üzüm sirkesi kullandığını söyledi. Tahmin edileceği üzere ilk tepkim: “Sirke çamaşırları kokutur” oldu. Arkadaşım bu konuda oldukça iddialı konuşurken ben çok ciddiye almamıştım ta ki yumuşatıcım bitene kadar.

Giydiğim kıyafetlerin, kullandığım havlu ve nevresimlerin güzel kokmasına ve yumuşak olmasına önem veririm. Biten kimyasal yumuşatıcım, üzüm sirkesini denememe şans tanıdı. Evet, dün çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne 2 yemek kaşığı kadar üzüm sirkesi ekledim. Sonucu heyecanla bekledim. Acaba kokar mıydı? Kıyafetleri boyar mıydı?

Yıkanan çamaşırları makineden çıkardım. Islakken bile yumuşacıklardı. Kesinlikle sirke kokmuyorlardı. Ütülerken de çok kolay açıldılar.

Başarılı sonuçtan sonra üzüm sirkesinin bir mucizesini daha Yüksek Topuklar kadınlarıyla paylaşmak istedim. Evet, üzüm sirkesi doğal yoldan çamaşırları yumuşatıyor. Denemeden önce benim de tereddütlerim vardı ama artık yok. Mükemmel sonuç, ekonomik sonuç diye ben buna derim.

Siz de deneyin!

Alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5946
favori
like
share
aprantise Tarih: 09.07.2012 14:23
Şimdi Arkadaşlar sirkenin kireç çözücü bir özelliği vardır makinanızın daha iyi ve daha temiz yıkamasını istiyorsanız sirkeyi deterjan gözünden boşaltınız 90 derecede boş bir şekilde yıkatınız 3 4 ayda bir yaparsanız memnun kalıcaksınız ve calgon vb. şeyler kireci sökmez buda aklınızda bulunsn ...
Şayeste Tarih: 29.09.2009 12:58
Sirkeyi bulaşık makinasında kullandım ve çok memnunum..
Koku falan yapmıyor..
Ama çamaşırda ben de çekinirim açıkcası..
Sylar Tarih: 28.09.2009 18:39
Evet tamam. Az önce farklı algıladım o cümleyi.
Sari Menekse Tarih: 28.09.2009 18:36
Anladigim kadariyla; dogal yoldan, kimyasal madde kullanmadan camasirlari yumusatmak.
Sylar Tarih: 28.09.2009 18:34
Doğal yoldan derken?

Evet kokmuyor olmasına inanmak güç.
Sari Menekse Tarih: 28.09.2009 18:30
Hmm... denemek :20: Cok ilginc, deneme durumu bana simdilik cok uzak fakat denersem yalniz eski camasirlarda denerim.