The Vampire Diaries - The Vampire Diaries Dizisi - 1 Sezon - The Vampire Diaries CW Tv - CW - Nina Dobrev - Ian Somerhalder - Paul Wesley - The Vampire Diaries Konusu - The Vampire Diaries Bölümleri - The Vampire Diaries 1. Sezon - Vampir Günlükleri - Vampir Günlükleri 1. Sezon - Vampir Günlükleri Dizisi The CW - Vampir Günlükleri Bölümleri

Vampir Furyasına Devam "Twilight" Ardından "Gece Evi Serisi" Kitapları (Bu Serininde Yakında Filmi Çekilir) Onun Yanı Sıra "Moonlight" Ki Güzel Bir Dizi Vs. Vs. Bitmez Sanırım Buda En Yeni Bir Dizi "The Vampire Diaries" (: Bu Sezon The CW'de Başlayan Yeni Bir Dizi..1. Sezon İlk 3 Bölümü Yayınlandı Ve Ben İzledim Çok Güzeldi Tavsiye Ederim..Bakalım Konusu Ve Oyuncuları Kimler..



The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri)

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) romanları L.J Smith tarafından yazılmış ve New York Times en çok satanlar listesine girmiş bir korku serisidir. Kitapta küçük bir kasabada yaşayan Elena Gilbert isimli bir kızın iki vampir erkek kardeş arasındaki iyiye ve kötüye şahit olması anlatımaktadır.
Ayrıca The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) kitabı Amerika CTV televizyon kanalında 10 Eylül 2009 dan itibaren dizi olarak yayınlanmaya başlayacaktır. Yapımcılar, tüm dünyayı etkisi altına alan “vampir modası”ndan yararlanmaya devam edecek gibi görünüyor. Son dönemlerde biri beyaz perdeye(Twilight), diğeri televizyona(True Blood) uyarlanan vampir romanlarına bir yenisi daha ekleniyor: The Vampire Diaries.

Serinin yazarı L.J. Smith. Yazar 80’li yıllardan itibaren -1998 ile 2008 yılları arasında kişisel sebeplerden dolayı yazmaya ara vermiş- çocuklarla gençlere yönelik yazdığı romanlarla tanınıyor. Yazdığı romanları ise korku ve fantezi/bilimkurgu romanlarının yanı sıra romantik romanlar.
Yazar, seriye 1991 ve 1992 yıllarında yazdığı dört kitapla başlamış. Bunlar sırasıyla The Awakening(1991), The Struggle(1991), The Fury(1991) ve Dark Reunion(1992).

Orijinal seriye ek olarak serinin 2009 yılından itibaren yayınlanmaya başlayan bir de “geri dönüş üçleme”si mevcut. İlk kitap Nightfall Şubat ayında piyasaya sürülmüş. Üçlemenin diğer iki kitabı Shadow Souls ve Midnight’ın yayın tarihleri ise henüz belirsiz.

Gelelim serinin televizyon uyarlamasına. Dizi The CW kanalı tarafından bu sezon sunulacak yeni projeler arasında. Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını ise daha önce Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizinin yazarlarından Julie Plec üstlenecek. Projenin uygulayıcı yapımcıları ise The CW’nin bir diğer dizisi Gossip Girl’ün de uygulayıcı yapımcılarından Leslie Morgenstein ve Boby Levy. Dizinin pilot bölümünü daha önce True Blood, Dexter, Veronica Mars, Cold Case gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış olan Marcos Siega çekmiş.



Konu

Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon'ın kasabaya gelmesiyle, Elena'yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar.

Dizi bu hikâyeden yola çıkarak, ufak bir kasabadaki iki vampir kardeşin Elena isimli genç kıza karşı duydukları tutku yüzünden birbirleriyle mücadele içerisinde olmalarını konu alıyor. Vampirlerden daha iyi huylu olarak tanımlayabileceğimizin adı Stefan, daha sert ve karanlık görünümlü olan ve insan kanı içme konusunda herhangi bir vicdan azabı duymayansa Damon. Bu iki vampirin birbirleriyle mücadelesi sırasında yalnızca Elena değil, genç kızın ailesi ve kasabanın diğer sakinleri de tehlike altında olacak.

Karakterler

Elena Gilbert: Nina Dobrev’in canlandıracağı başrol karakteri, ailesini dört ay önceki araba kazasında kaybeden on yedi yaşındaki bir genç kızı konu alıyor. Vampir Stefan’ın kasabaya gelmesiyle Elena’nın hayatı canlanacak.

Stefan Whitmore: Paul Wesley ise, 17-18 yaşlarında görünen ancak 200 yaşında olan, insanlara zarar vermeyen, genç, yakışıklı ve cazibeli iyi vampir rolünde.

Damon Whitmore: Lost’taki Boone rolüyle tanıdığımız Ian Somerhalder’ın canlandıracağı karakter, susuzluğunu insan kanıyla dindirmenin sonrasında vicdan azabı çekmeyen, yirmili yaşların ortasında, karanlık, güçlü ve etkileyici bir vampir.

Ian Somerhalder Kimdir Ve Resimleri



Ian Somerhalder Kimdir

Ian Somerhalder Resimleri

Fazlasıyla Yakışıklı Söylemeden Geçemiyeceğim (:


Oyuncular ve Karakterler

Nina Dobrev: Elena Gilbert
Paul Wesley: Stefan Salvatore
Ian Somerhalder: Damon Salvatore
Steven R. McQueen: Jeremy Gilbert
Sara Canning: Jenna Sommers
Katerina Graham: Bonnie Bennet
Candice Accola: Caroline Forbes
Zach Roerig : Matt Donovan
Kayla Ewell: Vicki Donovan
Michael Trevino: Tyler Lockwood
Chris William Martin: Zach Salvatore


Senaristler: Kevin Williamson, Julie Plec, L. J. Smith (source material)
Yönetmen: Marcos Siega (Pilot)
Sezon sayısı: 1
Bölüm sayısı: 13 Bölüm
Mekân(lar): Covington, Georgia
Kanal: The CW
Yayın tarihi: 10 Eylül 2009



The Vampire Diaries Fragman

[YOUTUBE]6uxhxSk8Whc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]czG-hb90Zyk[/YOUTUBE]





Sitesini Ziyaret Etmek İsterseniz The Vampire Diaries

Şimdiden "Damon Salvatore" Rolünü Canlandıran "Ian Somerhalder" Ve "Twilight" Filminde "Edward Cullen" Rölünü Canlandıran "Robert Pattinson" Arasında En Yaşıklı Vampir Kim Diye Bir Anket Başlatmışlar Bence İkiside (:

Şu Sıra Takıldığım Güzel Bir Dizi Eğer İzlemek İsterseniz Tavsiyemdir.. (:

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7616
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 02.09.2011 17:38




MiSS-FENER Tarih: 02.09.2011 17:36
The Vampire Diaries - The Vampire Diaries 3. Sezon

The Vampire Diaries (The CW)
3. Sezon: 15 Eylül



Nerede Kalmıştık: The Vampire Diaries başladığından bu yana, ilk birkaç bölümü hariç temposu hiç düşmeden 2 sezonu geride bıraktı. Bu sezonun en büyük ismi kuşkusuz Klaus oldu. Elena’nın etrafında onu kurtarmaya pervane bu kadar insan varken, Elena’nın ay yok illa ben öleceğim diye etrafta salınması her ne kadar bazen sinir etse de, sağ salim bu sezonu da atlattı. Peki neler oldu? Ölümden dönen Jeremy, Bonnie’yle tutkulu bir aşka yelken açmışken, birden eski vampir sevgililerinin hayaletlerini görmeye başladı. Jenna bize veda etti. Bir kurt adam tarafından ısırılan Damon yaşam savaşı veriyor. Stefan Damon’ı kurtarmak için kendini Klaus’a teslim etti. Sonunda Elena’dan Damon’a bir öpücük gitti ama, bunu sanırım biraz da ölüm döşeğine borçluyuz. Klaus’un Stefan’dan tam olarak ne istediğini henüz bilmiyoruz.

[YOUTUBE]ixqwqJoLzcY[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]oZAYDvvM9h0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]DewW0saknxw[/YOUTUBE]
MiSS-FENER Tarih: 02.12.2009 14:45
1. Sezon 11. Bölüm - 21 Ocak 2010 Perşembe

The Vampire Diaries 1. Sezon 11. Bölümü ile 21 Ocak 2010 Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “Bloodlines” olarak açıklandı.

Stefan ve Damon’ın uzun zamandır kayıp kız kardeşi Maria ziyarete gelir ve intikam istiyordur. Kardeşleri gerçek ortaya çıkmadan önce, onu durdurmayı amaçlıyordur. Elena’nın yolda karşılaştığı gizemli adam bir vampirdir ve Elena bu gizemli adam tarafından ısırılır. Stefan’ın bu olaydan sonradan haberi olur ve intikam için, bu kimliği bilinmeyen katili aramaya koyulur. Ayrıca kasabaya Alyssa adında yeni bir cadı gelir.


The Vampire Diaries Yeni Oyuncuları

Kaynaklara göre Torres 10. Bölümde “Bree” isminde Damon’un eski bir arkadaşını canlandıracak. Bree muhtemelen Salvatore’un umutsuzca istediği ve mezara girmek için kullanacağı anahtarı elinde bulunduracak.
Bununla birlikte Torres 3 dizide rol almaktadır. Courtnet B. Vance ‘ın eşi olarak Flashforward ve Vanessa’nın annesi olarak Gossip Girl‘de görüyoruz.



2006′da da Dexter dizisinin başrolündeki Dexter’ın babası rolünde de oynamış olan James Remar, birkaç Vampire Diaries ve Dexter bölümünün yönetmenliğini üstlenmiş Marcos Siega tarafından Baba Salvatore rolüne seçildi.
55 yaşındaki aktör 2 Aralıkta çekimler için Atlanta’ya uçacak. Mystic Falls üçüncü bir Salvatore’u daha kaldırır mı dersiniz?
MiSS-FENER Tarih: 06.11.2009 20:10
The Vampire Diaries - 1. Sezon 9. Bölüm - 12 Kasım Perşembe

The Vampire Diaries 1 Sezon 9. Bölümü ile 12 Kasım Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “History Repeating” olarak açıklandı.

9. Bölüm Fragmanı

[DAILYMOTION]xb1zrk[/DAILYMOTION]
MiSS-FENER Tarih: 23.10.2009 23:02
The Vampire Diaries - 1. Sezon 8. Bölüm - 29 Ekim Perşembe

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) 1. Sezon 8. Bölümü ile 29 Ekim Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “162 Candles” olarak açıklandı.

1. Sezon 8. Bölüm Resimleri









MiSS-FENER Tarih: 20.10.2009 00:29
1 Sezon 7. Bölümü - 22 Ekim Perşembe - 7. Bölüm Resimleri

The Vampire Diaries 1 Sezon 7. Bölümü ile 22 Ekim Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “Haunted” olarak açıklandı.

The Vampire Diaries 1. Sezon 7. Bölüm Kısaca Özeti:
Vicki (Kayla Ewell)’nin davranışları tehlikeli olmaya başlayınca, Stefan (Paul Wesley) ona yardım etmeye çalışır. Elena (Nina Dobrev) Jeremy (Steven R. McQueen)’yi Vicki‘den uzak durması için ikna etmeye çalışır. Caroline (Candice Accola) Damon (Ian Somerhalder)’ın ona Cadılar Bayramı kostümüyle birlikte takması için verdiği kolyeyi Bonnie (Katerina Graham)’ye verir. Damon onu geri almaya çalışınca, Bonnie‘nin yeteneğiyle şok olur.
Bonnie olayı büyükannesiyle konuşur ve ailesinin geçmişiyle ilgili daha fazla şey öğrenir. Vicki‘yi neşelendirmek için Matt (Zach Roerig) onu okulun perili evine götürür, ancak akşam bir kabusa dönüşür.

1 Sezon 7. BÖlüm Fragmanı

[DAILYMOTION]xatxvf[/DAILYMOTION]







MiSS-FENER Tarih: 14.10.2009 13:10
4. Ve 5. Bölüm Resimleri



















MiSS-FENER Tarih: 11.10.2009 01:02
The Vampire Diaries 1. Sezon 6. Bölüm - The Vampire Diaries - 1. Sezon 6. Bölüm - The Vampire Diaries 1. Sezon 6. Bölüm Fragmanı - 1. Sezon 6. Bölüm Fragmanı - 15 Ekim Perşembe

The Vampire Diaries 1. Sezon 6. Bölümü ile 15 Ekim Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “Lost Girls” olarak açıklandı.

[DAILYMOTION]xargpv[/DAILYMOTION]
MiSS-FENER Tarih: 05.10.2009 13:36
The Vampire Diaries 1. Sezon 5. Bölüm - 8 Ekim

The Vampire Diaries 1. Sezon 5. Bölümü ile 8 Ekim Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “You’re Undead to Me” olarak açıklandı.

The Vampire Diaries 1. Sezon 5. Bölüm Sneak Peek 1

[DAILYMOTION]xapdmo[/DAILYMOTION]

The Vampire Diaries 1. Sezon 5. Bölüm Sneak Peek 2

[DAILYMOTION]xapdj3[/DAILYMOTION]