UEFA Kupası Grup maçlarında en ilginç eşleşme Romenler arasında gerçekleşti. Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı Teknik Direktörü Mircea Lucescu’nun çalıştırdığı Shaktar Donetsk takımı ile oğlu Razvan’ın çalıştırdığı Rapid Bükreş takımı aynı gruba düştü.

Bu eşleşme Avrupa futbol çevresinde olduğu kadar Romanya’da da hayli ilginç rastlantı olarak yorumlandı. Geçtiğimiz günlerde bir soru üzerine oğul Lucescu, babasının takımıyla aynı gruba düşmek istedini söylemişti. Dünkü eşleşmeden sonra fikri sorulduğunda ise, “Babamla bir üst tura çıkma mücadelesi vermek hayli ilginç olacak. Biz Shaktar’a göre daha mütevazi bir takımız. Romanya’nın yanı sıra Avrupa’nın gözü de bizim üzerimizde olacak.” diye konuştu.

Baba Lucescu ise Romen TV kanallarına yaptığı açıklamada, hayatının en ilginç kurasıyla karşı4laştığını belirterek, “Oğlum zaten bizim takımla aynı grupta olmak istiyordu. Dileği gerçekleşti. Şimdi kendini gösterme zamanı.” diye konuştu. Öte yandan dünkü kura çekiminde Romen takımlarına zorlu rakipler düşmesi, ülkede moralleri bozdu. En zorlu gruba Rapid Bükreş takımı düşerken, Dinamo Bükreş ise UEFA kupasının geçen yılki sahibi CSKA Moskova takımıyla aynı grupta yarışacak. Eşleşmeler sonucunda en rahat takım ise, geçen yıl Beşiktaş'ı eleyen Steaua Bükreş oldu. Romen futbol otoriteleri turu geçme şansının daha çok Steau Bükreş’te olduğu fikrinde birleştiler.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 322
favori
like
share
puslukurt Tarih: 05.10.2005 12:02
Gerçekten baba oğul bir üst tura çıkmak için mücadele edecek çok ilginç olacak gibi ama baba her zaman haklıdır..
Haber için teşekkürler..