Ophelian Ve Peri Kızının Aşkı 2 - Uğur Demiröz

Kızgın güneş tüm yakıcılığı ile çölün kızgın kumlarını ateşe çeviriyordu.Alabildiğine geniş çölde ıssızlık ve sessizlik hüküm sürüyordu.Suların serap olup gürül gürül aktığı tepelerden bir ayak izi kumları aşağıya doğru yuvarlamaya başlamıştı.

Uzun boylu,kumral tenli,ela gözlü bitkin bir delikanlı, bilinmeze yolculuk eden cesur genç Ophelian idi bu.Dudakları kurumuş ve çatlamıştı.Belli ki çölde kaybolmuş çaresizce bir oraya bir buraya gidiyordu.Elindeki deri tulumu bir şeyler içecekmiş gibi ağzına götürdü.Dudaklarını nemlendirecek bir damla su geldi;ıslatamadı,akamadı.Ellerinin arasından kaydı düştü kum denizine deri tulum.

Kafasını kaldırdı güneş hala gitmemeye inat yukarılardaydı.Önüne baktı çaresizlik, ardına baktı geçmiş günleri düşündü yine çaresizlik.

Ardındaki ülkesini düşündü.Ülkeleri cennet yapanın insanlar olduğunu anlamıştı artık.

Ne güzel düşlere doğru uyanmıştı o ülkenin topraklarında.Büyüyene kadar ne çok sevmişti ülkesini ve insanlarını.İnsan hep kendisi gibi zannedermiş tüm insanları,sen iyi isen onlarda iyidir sen kötü isen başkaları da kötüdür.

Kötülere iyi olduğunu ispatlamanın güçlüğünü yaşamış ve pes etmişti.

Yaşam bir yol değilmiydi ki adımını attığın yerde yaşayacağın.Çekmek mi yoksa kaçmak mıydı bilememiş sonra kaçmak değil bulmak diye koymuştu adını kendini ülke dışına atarken.

Yaşanacak kızgın güneş ise,olması gerekene çare yoktur.Lakin yürüyebildiği yere kadar yürümeli idi beden son nefese kadar.

Güneşe baktı Ophelian ve haykırdı…

-Seni seviyorum güneş beni eritsen de;çünkü sen bana sevgini alabildiğince veriyorsun ama ben belki bu kadar sevgiye layık değilim ki şikayetteyim…Lütfen beni alıştırarak sev ki bende seni bir o kadar seveyim.Beni ziyan edersen seni benim gibi seven bu ıssız çölde kimse kalmayacak

Dizleri üstüne çöktü ve yüzünü kapattı;artık bir adım daha atamayacağını anladı.Yine de içindeki o his sanki son burada değil diyordu.Bu his güç verdi ona,zorlanarak ayağa kalktı.Pes etmemeliyim son beni böyle yakalamamalı,gerçek sonumu bulabilmeliyim.

Yürümeye başladı ta ki ayağı takılıp yuvarlanana kadar.Yuvarlandı,yuvarlandı başını bir şeye çarpıp bir çukurun içine düştü.

Aradan ne kadar zaman geçmişti hatırlayamadı.Gözlerini açtığında gökyüzündeki pırıl pırıl yıldızlarla karşılaştı Ophelian.

Uğur Demiröz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 242
favori
like
share