Ev dekorasyonunda desen kullanımı çok önemlidir ve ortamalara değişik hava katmada baş rol oynarlarr. Odalarınızın atmosferini gerçekten istediğiniz gibi yapmanız için desenler size yardımcı oalcaktır. Küçük ayrıntılarla bütün yaratmak mı? Yoksa bütünle sağlanan küçük ayrıntılara sahip bir rahatlık mı? Sizin için hangisi uygun önce bunu belirleyin ve ardından aşağıda belirteceğimiz kısımları inceleyin.EV DEKORASYONU:ilk bölüm : Duvarlarınız
Duvarlarınıza daha hoş bir görünüm kazandırmak için duvar kağıtları ve değişik renklerde boyalar kullanabilirsiniz. Aynı şekilde tavanlarınız için de alçı ve boyalara kullanabilirsiniz. Eğer ki tavan boyu biraz yüksek ise koyutonlardaki renkler tavanınız için daha uygun olacaktır. Bu durumda tavandan aşağıya doğru tonu açılan renklerdeki tasarımlarda hoş durabilir.
Ev dekorasyonu İkinci Bölüm : Döşemeler
Bu adımda döşemelerinizin duvarlarınızla uygun olarak tasarlanmasına geliyor sıra. Seramik, taş gibi döşemeler kullanabileceğiniz gibi odanın tamamını kaplayacak şekilde halıfleks de kullanabilirsinz. Birçok desen alternatifleriyle isteğiniz kombinasyonları ouşturabilirsiniz.

Ev dekorasyonu Üçüncü Bölüm :
Mobilyalar ve Perdeler
Oturma gruplarının, masaların, sandalyelerin seçim aşamasına geldik. Bu aşamada yer ile uyumlu olan ve duvarlara da yakışacak tasarımlar seçmeniz dekorasyonun hoş durması açısından önemli. İsterseniz doğal çizgiler ile bezeli desenler seçersiniz, isterseniz de çiçekli daha cıvıl cıvıl bir seçim yaparsınız. Tamamen sizin hayal gücünüze ve isteklerinize bağlı bir seçim olacaktır. Ayrıca perde seçimi de yine mobilya seçimini etkilemektedir. Bu konuda öncelikle perde seçimini yapmalısınız.
Dekorasyonda Son Bölüm : Aksesuarlar
dekorasyonuun tamamlanmasından sonra işin en eğlenceli kısmına geldik : Aksesuarlar. Küçük bir abajur, duvara güzel bir tablo yada resim, yere minik bir kilim yada büyük ve desenleri can alıcı bir halı… Bunların hepsi odanıza renk katacak, içinizi ferahlatacak birkaç dokunuş. İçinde bulunmak istediğiniz atmosferi yaratmak için son aşama olan bu kısmı kesinlikle iyi değerlendirin.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 468
favori
like
share